Президент Франції Емануель Макрон прагне до реформації ісламу

Про це кілька днів тому президент Франції  під час прес-конференції розповів в інтерв’ю французькому виданню «Le Journal du Dimanche».

Метою реформації ісламу, на думку президента, є інтегративне апелювання мусульманської громади до національних інтересів Франції і спосіб докласти усіх необхідних зусиль до формування «французького ісламу».

В інтеграційних процесів релігійних меншин Франції лежить прагнення по-новому переглянути концепцію секуляризму в здатності чинити свідомий вибір щодо віри або невір’я, збереження національної згуртованості, а також можливість мати «свободу свідомості», сказав Макрон з посиланням на інфоресурс «Іслам в Україні».

Стратегія формування французького ісламу – спосіб краще зрозуміти потреби та умонастрій мусульманських віруючих, а також ідеї зацікавленості ісламу в розбудові міцної французької держави.

«Ми працюємо над структурою ісламу у Франції…але я не проголошуватиму жодних заяв», сказав Макрон допоки роботи над чіткою концепцією не буде зробленою.  Як інформує «Іслам в Україні», французький лідер звернувся січня 2018 року до лідерів релігійних громад Франції у заклику запропонувати варіант світськості держави так, щоб це задовольняло релігійні права та свободи віруючих громадян.

Нагадаємо, що іслам є другою найбільшою релігійною спільнотою після римо-католицької церкви у Франції. За даними дослідження соціологічною групою «Pew Research Center» у 2010 році, кількість послідовників ісламу у Франції сягає 4,7 млн осіб, що складає 7,5% від загального числа населення.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.