Повсякденне життя давніх єгиптян

Загальноприйняте уявлення про життя в Стародавньому Єгипті часто зводиться до ідеї, що ця культура була орієнтована на смерть, де могутні фараони примушували людей будувати піраміди та храми та поневолювали для цих цілей євреїв. Проте насправді стародавні єгиптяни цінували життя, незалежно від соціального статусу, і система уряду використовувала рабську працю, що було типовим для багатьох стародавніх цивілізацій, без відношення до їхньої етнічної приналежності. Єгиптяни мали певне презирство до неєгиптян, але це було пов’язане з їхньою впевненістю, що вони живуть найкращим життям у найкращому з можливих світів.

У Стародавньому Єгипті вірували, що життя тут на землі таке досконале, що загробне життя буде його вічним продовженням. Раби були людьми, які втратили свободу через різні причини, такі як злочини, невиплата боргів або полонені у війнах. Проте, будівництво пірамід та інших пам’яток в Єгипті здійснювали єгиптяни, які отримували винагороду за свою працю та виявляли майстерність у своєму ділі. Ці споруди служили не на честь смерті, а на честь життя та віри у те, що індивідуальне життя має достатньо значення, щоб його пам’ятати вічно.

Крім того, віра у вічну подорож людини та її розуміння смерті як переходу надихала єгиптян боротися за те, щоб їхнє життя було варте вічності. Повсякденне життя в Стародавньому Єгипті було спрямоване на насолоду часом та зусиллями робити життя інших незабутнім. Спорт, ігри, література, фестивалі, час з друзями та родиною були так само важливою частиною життя єгиптян, як і праця чи будівництво.

У єгипетській культурі присутня була магія, яка вважалася основною силою, що дозволяла богам виконувати свої обов’язки. Концепція «ma’at» (гармонії та рівноваги) була центральною для розуміння життя та Всесвіту єгиптян, а магія уможливлювала цю гармонію. Шляхом дотримання балансу та гармонії людей спонукали до миру та спільного щастя.

«Сяйво» обличчя відображало щастя та добрий настрій, віра у яке полегшувала серце як самого індивіда, так і інших. Незважаючи на стратифікацію соціуму, єгипетські царі та вищі класи не насолоджувалися життям за рахунок низьких класів. Спогади грецьких та римських авторів, археологічні свідчення та листування показують, що всі соціальні класи єгиптян цінували життя та насолоджувалися ним настільки, наскільки це було можливо, так само, як і сучасні люди.

У підсумку, уявлення про Стародавній Єгипет часто занадто спрощене і переповнене стереотипами про культ смерті та рабство. Правда полягає в тому, що єгиптяни були людьми, які цінували життя і намагалися зробити його щасливим. Їхня культура була насичена не лише будівництвом пірамід і храмів, а й спортом, мистецтвом, літературою та сімейними цінностями.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.