Племена Ава – історія, культура, традиції

Глибоко у джунглях Амазонії живе одне з найвразливіших племен у світі, члени якого, намагаючись захиститися від знищення, ведуть кочівний спосіб життя, постійно пересуваючись з дітьми, зброєю та домашніми тваринами.

Люди племені Ава перебували на межі вимирання через європейських колонізаторів, які поробили їх рабами, та власників ранчо, які вкрали їх землю, на якій вони жили. Проте вони все ж таки живуть у повній гармонії з джунглями. У більшості родин племені Ава є кілька приручених диких тварин, яких жінки годують груддю, поки вони не виростуть.

Полювання

Жінки заохочують своїх чоловіків повернутися з великою кількістю м’яса дичини, а чоловіки підкоряються. Ті ава, які все ще живуть без контакту в лісі, полюють з луками довжиною 2 метри (6 футів). Стріли летять високо й тихо вглиб лісу, дозволяючи зробити кілька пострілів, перш ніж дичину попередять про присутність мисливців.

Деякі осілі ава конфіскували рушниці у браконьєрів і стали вправними стрільцями. Але кожен мисливець має чудово виготовлений лук і набір стріл на той час, коли закінчаться боєприпаси.

Заборонена їжа

Ліс дарує свою щедрість, але не все береться. Деякі тварини, такі як капібара та гарпія, є табуйованими, і жоден Ава не їсть їх. Кажуть, що поїдання кажана викликає головний біль. Великий опосум? Неприємний запах. Колібрі? Просто занадто малий. На інших тварин полювання ведеться лише в певну пору року. Таким чином Ава забезпечують виживання всього лісу, включно з ними.

Ава добре знають свої ліси. Кожна долина, струмок і стежка вписані на їхню ментальну карту. Вони знають, де знайти найкращий мед, які з великих лісових дерев дають плоди та коли дичину можна полювати. Для них ліс — це досконалість: вони не можуть і мріяти про те, щоб його розвивали чи покращували.

Будучи кочовими мисливцями-збирачами, Ава завжди в русі. Але не безцільно блукаючи, оскільки саме їхній кочовий спосіб життя живить фундаментальний зв’язок із їхніми землями. Вони не можуть уявити собі рухатися далі, покинувши місце своїх предків.

Сім’я

Ава чекають, щоб вибрати імена своїм дітям, поки вони не досягнуть віку, коли правильне ім’я з’явиться. Одну доньку звуть Лісове Дерево, а особливо звивисту дитину назвали Дощовий черв’як.

Більшість сімей мають набагато більше домашніх тварин, ніж людей, від єнотоподібних коаті до диких свиней і королівських грифів. Але, безсумнівно, улюбленцями Ава є мавпи.

Ава, які живуть без жодного контакту з чужинцями, є одними з останніх людей на планеті, які не мають контакту. Будучи кочівниками, вони носять із собою необхідні речі під час пересування: луки та стріли, дітей, домашніх тварин. Усе походить із лісу: кошики, зроблені з пальмового листя, петлі виноградної лози, якими лазять по деревах, деревна смола.

Вразливість

Незважаючи на свою надзвичайну самодостатність, неконтактні люди також надзвичайно вразливі. Звичайна застуда може вбити цілу групу, і якщо вони наштовхнуться на нелегальних лісорубів, їхні луки та стріли не зрівняються зі зброєю загарбників.

Безконтактні Ава завжди пересуваються між мисливськими угіддями. Але тепер у них є ще одна причина продовжувати рух.

Не тільки Ава цінують гігантські дерева лісу: їхня територія охороняється законом, але злочинні угруповання лісозаготівель заробляють тут великі гроші. Тільки опір племені та настання сезону дощів уповільнюють їх просування; уряд майже не присутній на кордоні.

Якщо їхні ліси впадуть, ава не матиме надії вижити як народ. Але поки існують їхні ліси, усі Ава можуть вибирати, як вони хочуть жити та що вони хочуть взяти від зовнішнього світу.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.