Перу – цікаві факти про країну, історія та традиція перуанських інків

Розпещені розкішним пляжним відпочинком і втомлені від блискучого, але стомлюючого шопінгу, деякі туристи, опинившись в Перу, в якийсь момент згадують, що при формуванні туру їм обіцяли дотик до чуда. Де ж його шукати?

Таких місць за порівняно невеликою, але дуже древній країні розкидано безліч. Купуючи тури в Перу, потрібно обов’язково поцікавитися особливостями кожного історичного місця, пропонованого туристичними операторами. Залежно від ваших смаків і схильностей можна підібрати оптимальний варіант. Наприклад, музична культура: музика тут звучить всюди – це і пісні, і танці. Причому, «живу музику» у виконанні і професіоналів, і аматорів можна почути як в ресторанах, так і прямо на міських вулицях. А ось на узбережжях більше поширені танці – при бажанні можна навчитися  у місцевих запальних латиноамериканських танців.

У південній частині Перу вражають уяву змішання африканського і перуанського стилів такі танці, як ландо, мату, алькатрас. Але осередком фольклорного пісенного і танцювального мистецтва залишається місто Пуно. Саме тут можна стати гостем одного з багатьох фестивалів і свят.

Одне з перуанських чудес (а точніше – це диво світового масштабу) – озеро Тітікака. До речі, Пуно розташувався якраз на його берегах. Це – найбільш високогірне озеро з можливістю судноплавства, солоне озеро Центральних Анд. Знаменитий мандрівник і вчений Тур Хейєрдал спорудив знаменитий пліт «Кон-Тікі» тут, запозичивши досвід місцевих жителів – індіанців. Справа в тому, що вони живуть практично на воді – на очеретяних плаваючих островах. Таких рукотворних рухомих островів на Тітікака близько трьох десятків.

На них стоять очеретяні школи, магазини, музеї. Індіанці за символічну плату перевозять туристів з острова на острів, використовуючи знову ж човни, зроблені з очерету. Вони займаються риболовлею, а також полюванням на птахів. На ринок в Пуно виносять свою ексклюзивну продукцію: вишиті національним орнаментом килимки, сувенірними очеретяні вироби.

«Місце, де прив’язано сонце» – чи не так, звучить заманливо? І це не казка, таке місце насправді існує. Точніше, древній народ – інки були впевнені в цьому, створивши священне місце: в гігантському валуні прорізаний жолоб, і камінь обнесений стіною. Саме до нього, вважали інки, прив’язувалася сонце. Все це можна подивитися в містечку Писак. Містечко ділиться на дві частини – місто і піднесена частина, яка і є священне місце. Досить протяжна сходи ведуть від населеного пункту до плато, де спочивають руїни історичного храму. Що цікаво – тут же жваво йде торгівля на площі. Зовсім задешево можна придбати такі суто національні товари, як вироби з вовни (в тому числі дивного тваринного – альпаки), кераміку, текстиль та багато іншого.

Dodik

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.