Фільм «Першому гравцю приготуватися» (Ready Player One) 2018

 «Першому гравцю приготуватися» (Ready Player One) це нова фантастика від Стівена Спілберга про віртуальну реальність в світі близького майбутнього. Режисер екранізував однойменний фантастичний роман Еріка Кляйна, але наповнив своє кіно багатьма відсилками до персонажів ігр, фільмів, музики. Нам розповідають про  гру в режимі віртуальної реальності «Оазис». Її світ захоплює, занурюючи нас в себе.

Головний герой Вейд Вілсон спочатку звичайний гравець, який ховається від дійсності 2045-го року. Згодом він стає першим претендентом – здатним протистояти корпорації. Хлопець набирає собі в команду приятелів. Екстремальні обставини здружують різних людей, вони готові перемогти в тяжкій битві. Сюжет «Першому гравцю приготуватися»  цікавий, але в багатьох моментах очікуваний, хоч трапляється декілька несподіванок в фільмі.

Головний злодій – це голова корпорацію Нолан Сорренто, він є стереотипним злодієм, який робить багато помилок, не надто розумний і дуже жадний. В кіно добре зіграли молоді актори: Тай Шерідан, Олівія Кук, Ліна Уейт, Філіп Зао, Уін Морісакі. Сценаристи подбали про смішний гумор. «Першому гравцю приготуватися» демонструє драматичні елемнтик.

Найголовніше в цьому блокбастері екшен, спецефекти, саундтрек. Світ «Оазису» різноманітний, детальний, він реалізовує синтез різних ігрових, літературних, кінематографічних сюжетів. Фільм Стівена Спілберга нагадує «Аватар»  Джемса Камерона 2009-го року. В обох фільмах герої протистоять жадній корпорації. «Першому гравцю приготуватися» показує сцени насилля, але їх мало.

Кіно робилося для всієї сім’ї, тому жорстокість тут не виглядає надто загрозливо. Візуальний світ в грі показується дивовижним. Він демонструє всі переваги віртуальності, настільки справжньої, що людина в ньому здатна відчувати. Мораль кінострічки в тому, що звичайне життя краще за віртуальне. Такий висновок заперечується сірим існуванням в антиутопічному світі 2045-го року, в  той час, як в «Оазисі» кожний бідняк  з поганого району, інвалід, будь-хто, може стати, ким тільки побажає.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.