Перший месник: Протистояння (Captain America: Civil War)

«Перший месник: Протистояння» – це екранізація коміксів «Марвел» про битву двох команд супергероїв від братів Руссо. Оригінальна назва кіно обманює глядачів. Адаптований вдало відповідає змісту літнього блокбастеру. Ви не побачите ніякої громадянської війни, тільки сутички. «Перший месник: Протистояння» є третьою частиною пригод Капітана Америки, продовженням подій з історії Месників, які показали в фільмі «Месники: Ера Альтрона».

В проекті братів Руссо додалися епізодичні з’явлення  Людини-павука, Чорної-пантери. Конфлікт двох команд виглядає надуманим. Влада загрожує їм, змушує, після трагічних обставин розкрити своє життя, пройти реєстрації всіх власних індивідуальних даних. В іншому випадку Месників змусить спецназ силою. Така погроза виглядає смішною, адже більшість супергероїв можуть протистояти арміям. Спроба нагнати драми вийшла не надто вдалою.

Бойові сцени, екшн – непогані, а монтаж не достатньо хороший. На екрані спочатку зібрали команду коміксових героїв, потім розділили і звели один проти одного. Епічності мало, під самий кінець, в останні хвилини головні суперники, яких зіграли Роберт Дауні Молодший і Кріс Еванс демонструють свої акторські таланти, майже вийшла трагічність. Хоч це черговий фільм «Марвел», ми знаємо, що в іншому фільмі Месників знову об’єднають, тому співпереживати їм не виходить.

Композиторська робота непогана. Операторська зйомка, яку важко відокремити від спецефектів хороша. Вдало справилися з своїм завданням команда каскадерів. Головний злодій полковник Земо розкривається, як розбитий горем воєнний з образою на весь світ.

Невдало вийшло зіткнення всіх героїв на екрані. «Перший месник: Протистояння» – це не більше, як пролог перед «Месниками: Війна нескінченності». Авторського почерку Братів Руссо більше в попередньому їхньому кіно «Перший месник: Інша війна», ніж в цьому.

Ми спостерігаємо за спецефектами, екшен, драматичними спробами. Персонажі втратили харизматичність, а проект Марвел свіжість. Стереотипний сценарій, режисери зробили звичайний літній блокбастер. «Перший месник: Протистояння» міг стати епічним продовженням, переосмислення мотивації супергероїв, але насправді він є численним, стереотипним проектом кіновсесвіту Марвел, який мало вражає, дивує, задовольняє.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.