Перший крок в світ Філософії через цікаве кіно

В епоху автоматизації, комп’ютерної техніки, тотальної інформації цінність філософії здається перебільшеною. Соціальні мережі, поєднання віртуального життя з реальним приводять до показного цинізму. Втрати довіри, розчарування в авторитетах формує байдужу молодь з натягнутою усмішкою. Філософія допомагає кожній людині. Вона вчить ставити питання, критично сприймати дійсність, впорядковувати свої знання, приводити  хаотичний склад думок в єдність.

Більшість філософських підручників, лекцій, семінарів, не вміють зацікавити. Така подача веде до сприйняття філософії, як нудної маячні, непотрібної для життя. Яка альтернатива? Інший варіант – це кіно. Новачкам ознайомитись з філософськими ідеями допоможе фільм про супергероїв з надприродними силами «Хроніка» (2012) Джоша Транка. Він легкий для сприйняття, навіть школярам буде цікаво його дивитися. Персонажі згадують погляди Платона, Артура Шопенгауера, Фрідріха Ніцше.

Розумній людині шкідливо цілком відкидати філософію, хоч частково, але вона має бути ознайомлена з цим явищем. Слід зазначити, що видатний фізик Альберт Енштейн, відомий психолог Карл Юнг, гуманіст-мислитель Альберт Швейцер, поет Борис Пастернак, письменник Жан-Поль Сартр, драматург Луіджи Піранделло, автор бестселерів «Ім’я Троянди», «Маяник Фуко» Умберто визнали цінність філософії. Читали твори філософів: модель Моніка Белучі, актриса Наталі Портман, зірка серіалу «Друзі» Дженіфер Еністон, сучасний режисер Дарен Аранофскі та ін.

Кінематограф може краще зацікавити філософією, ніж велика кількість викладачів в українських університетах. Варто переглянути захоплюючі фільми: детектив «Мотузка» Альфреда Хічкока (1948), комедію «Любов і смерть» (1975) Вуді Аллена, фантастичний бойовик «Матриця» (1999) Вачовських, притчу «Фонтан» (2006), Дарена Аранофскі, мелодраму «Містер Ніхто» (2009) Жако ван Дормеля, драму «Меланхолія» (2011) Ларса фон Трієра, триллер «Загублена» (2014) Девіда Фінчера. Любителям серіалів, корисно подивитися сучасні хороші проекти від HBO, Netflix: перший сезон серіалу «Справжній детектив» (True Detective) 2014, «Світ Дикого Заходу» (Westworld) 2016, «Мисливці за розумом» (Mindhunter) 2017. В наведених прикладах режисери і сценаристи ненав’язливо демонструються філософські ідеї. Вони налаштовують задуматися над власним життя і зазирнути в світ Філософії.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.