Період Нара

Період Нара охоплює 710–794 рр. н. е. і називається так тому, що в цей час столиця була в Нарі (Хейджокьо), а потім ненадовго переїхала в Нагаока в 784 р. н. Столиця була побудована за китайською моделлю Чан’ань, столиці Тан, і тому мала регулярне та чітко визначене планування та громадські будівлі, знайомі китайській архітектурі. Було побудовано розгалужений королівський палац Хейдзі, а державну бюрократію було розширено до приблизно 7000 державних службовців. Загальна чисельність населення Нари наприкінці періоду могла досягати 200 000 осіб.

Контроль центрального уряду над провінціями посилився завдяки посиленій військовій присутності на всіх островах Японії, а буддизм отримав подальше поширення завдяки проекту імператора Сьому (правління 724-749 рр. н. е.) щодо будівництва храму в кожній провінції, плану, який підвищив оподаткування до жорстокого рівня. Великі храми також були побудовані в Нарі, наприклад Тодай-дзи (752 р. н. е.) з його Великим залом Будди, найбільшою дерев’яною будівлею в світі, що містить найбільшу бронзову скульптуру Будди в світі. Синто був представлений, серед іншого, храмом Касуга Тайся в лісах за межами столиці (710 або 768 рр. н. е.) і храмом Фусімі-Інарі (711 р. н. е.) поблизу Кіото.

Японія також стала більш амбіційною за кордоном і налагодила міцні відносини з державою в Північній Кореї та Маньчжурії. Протягом десятиліть Японія відправила 13 дипломатичних посольств, а Балхае – 35. Торгівля процвітала з Японією, яка експортувала текстиль і хутра балхе, шовк і конопляну тканину. Обидві держави планували вторгнутися в Об’єднане королівство Сілла, яке тепер контролювало Корейський півострів, спільною армією з нападом у 733 році н. е. за участю великого японського флоту, але це не закінчилося. Потім заплановане вторгнення 762 року нашої ери так і не зійшло з карти генералів.

Період Нара породив, мабуть, два найвідоміших і найважливіших твори японської літератури, коли-небудь написаних: історії Кодзікі та Ніхон Сьокі з їхніми міфами про створення, синтоїстськими богами та королівськими генеалогіями. Була також поетична антологія «Манйосю», перша з багатьох в Японії, яка була складена бл. 760 рік нашої ери.

На відміну від мистецтва, звичайне населення займалося чим завгодно, але не процвітало. Сільське господарство все ще залежало від примітивних знарядь праці, землі було недостатньо підготовлено для посівів, а іригаційних технологій було недостатньо, щоб запобігти частим неврожаям і спалахам голоду. Таким чином, більшість селян віддавали перевагу більшій забезпеченості роботи в землевласників. Окрім цих бід, у 735 та 737 роках нашої ери були епідемії віспи, які, за підрахунками істориків, зменшили населення країни на 25-35%.

Суд, окрім того, що зіткнувся з цими стихійними лихами, мав брак коштів після того, як багато земельних аристократів і храми були звільнені від податків. Нара також була охоплена внутрішніми конфліктами за прихильність і позиції серед аристократії, а політика зазнавала надмірного впливу буддійських храмів, розкиданих навколо міста. Отже, імператор Камму (правління 781-806 рр. н. е.) знову змінив столицю, що ознаменувало наступний золотий період історії Японії.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.