Період Муроматі

Цей період отримав свою назву через перенесення столиці до району Муроматі Хейанкьо. На відміну від відносної стабільності попереднього періоду, Японія тепер була охоплена, здавалося б, нескінченним циклом громадянських воєн і конкуренції за владу між ворогуючими воєначальниками, починаючи з боротьби Асікага Такаудзі з власним братом між 1350 і 1352 роками нашої ери.

Система правління сьогунату Асікага дотримувалася майже тих самих ліній, що й сьогунат Камакура, і їй вдалося контролювати більшу частину центральної Японії. Зовнішні провінції, однак, були іншою справою, і вони дозріли для того, щоб даймьо керували своєю територією, як вони хотіли, що ускладнювало уряду стягувати з них податки. Деякі даймьо були ефективними та справедливими адміністраторами, і села продовжували процвітати та рости по всій Японії, оскільки фермери шукали як безпеки в чисельності, так і переваги спільної роботи над громадськими проектами, такими як копання зрошувальних каналів. За відсутності будь-якої влади з боку центрального уряду села часто керували собою. Утворювалися невеликі ради, які приймали рішення щодо законів і покарань, організовували громадські фестивалі та вирішували правила всередині громади. Деякі села збиралися разом, щоб створити ліги для спільної вигоди.

Війна Онін і період Сенгоку

Період Муроматі був підперіодом тривалістю близько 100 років, більшу частину якого велися бойові дії, звідси його назва Воюючих царств або період Сенгоку. Усе почалося з війни Онін (1467-1477 рр. н. е.), громадянської війни між ворогуючими полководцями та самураями, яка принесла труднощі, пограбування та жорстокість на поріг багатьох простих людей. Здавалося, що Японія перебуває у стані війни сама з собою та своїми правителями, які прагнуть знищення. Конфлікт завершився в 1477 році нашої ери, але залишилися лише ті, хто програв, і не було розв’язання мілітаризму та суперництва, які охопили країну далеко в другій половині 16 століття нашої ери. Одним із наслідків чвар був розвиток замків і міст-замків, оскільки селяни шукали захисту на добре укріпленій базі.

Самурай

У міру того, як кількість воєначальників зменшилася завдяки виснаженню воєн, а ті, хто вижив, стали могутнішими, тож польові армії збільшувалися в розмірах. Склад таких армій також ускладнився, не лише з самураями, а й із спеціалізованими військами, такими як піхота в легкій броні або асігару. Були також кавалерійські загони, ніндзя — спеціалізовані шпигуни, вбивці та диверсанти — і люди, призначені виключно для добування та транспортування припасів і обладнання.

Незважаючи на ці зміни, самураї (або бусі, як їх також називали) залишалися найважливішим і, безперечно, найпрестижнішим воїном на полі середньовічної битви та поза ним. Їхня назва вказує на соціальний клас, а не на військову діяльність, але тих, хто воював, як правило, з дитинства навчали верховій їзді, плаванню та навчилися володіти бойовими мистецтвами. Самураї вміли поводитися з будь-якою зброєю, але особливо вправно володіли луком і мечем, і їх зовнішній вигляд був характерним завдяки поголеним переднім частинам і броні, виготовленій зі шкіри та металу з вигадливими швами. Складаючи близько 5% від загального населення, самураї розробили кодекс честі, бусідо, який заохочував вірність, хоробрість і самодисципліну. Очікувалося, що самураї будуть захищати інтереси та честь свого володаря, і вони навіть іноді вчиняли ритуальне самогубство (сеппуку), якщо їм це не вдавалося.

Кінець періоду Муроматі настав, коли один воєначальник остаточно домінував над усіма своїми суперниками – Ода Нобунага (1534-1582 рр. н. е.). Розширюючи свою територію в 1550-60-х роках н. е. зі своєї бази в замку Нагоя, головним чином завдяки своїй дисциплінованій армії самураїв і інноваційному використанню пороху, Нобунага захопив Хеянкьо в 1568 р. н.. До кінця цього десятиліття Японія нарешті стала єдиною державою.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.