Період Кофун

Період Кофун охоплює бл. 250–538 рр. н. е. і названий на честь великих курганів, які були споруджені в той час. Іноді цей період називають періодом Ямато (приблизно 250-710 рр. н. е.), оскільки це була домінуюча держава чи регіон, який або включав конкуруючі регіони у свою власну територію, або, як у випадку головного суперника Ізумо, завойовував шляхом війни. Точне місцезнаходження Ямато достовірно невідоме, але більшість істориків сходяться на думці, що воно було в регіоні Нара.

З 4 століття нашої ери спостерігався значний приплив людей з Корейського півострова, особливо з королівства Пекче і Конфедерації Гая (Кая). Можливо, це були воїни-вершники суперечливої ​​«теорії вершників», яка стверджує, що Японія була завойована корейцями і була не більш ніж васальною державою. Здається малоймовірним, що повне завоювання дійсно відбулося (і деякі джерела суперечливо припускають зворотне, і що Японія заснувала колонію в Південній Кореї), але більш певно, що корейці обіймали високі державні посади і навіть змішалися з імперською кровною лінією. Якими б не були політичні відносини між Кореєю та Японією в той час, безсумнівно, існував приплив корейських промислових товарів, сировини, як-от залізо, і культурних ідей, які надходили через корейських вчителів, учених і митців, які подорожували до Японії. Вони принесли з собою елементи китайської культури, такі як писемність, класичні конфуціанські тексти, буддизм, ткацтво, а також корейські ідеї в архітектурі.

Великі кургани, відомі як кофун, є ще одним зв’язком із материковою Азією, оскільки вони були побудовані для еліти в різних штатах Корейського півострова. По всій Японії є понад 20 000 курганів, і вони зазвичай мають форму замкової щілини, якщо дивитися згори; найбільші зразки досягають кількох сотень метрів у поперечнику й оточені ровом. У багатьох гробницях містяться кінські атрибути, яких не було в попередніх похованнях і які додають ваги контакту з материковою частиною Азії. Іншою особливістю кофуна було розміщення великих теракотових фігурок людей, тварин і навіть будівель, які називалися ханіва, навколо та на них, ймовірно, щоб бути як охоронці.

Кофун, побудований у більших масштабах з часом, є показником того, що правителі Ямато могли розпоряджатися величезними ресурсами – як людськими, так і матеріальними. Правлячи за допомогою сили та союзів із важливими кланами чи удзі, об’єднаними змішаними шлюбами, еліта Ямато була на шляху до створення власної централізованої держави. Тепер була потрібна краща модель уряду з повноцінним функціонуючим бюрократичним апаратом, і вона прийде з Китаю.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.