Період Адзуті-Момояма

Ода Нобунага правив до своєї смерті в 1582 році. Пізніше об’єднання країни продовжилося за його наступників, воєначальників Тойотомі Хідейосі (1537-1598 рр. н. е.) і Токугава Ієясу (1543-1616 рр. н. е.). Цей період історії відомий як період Адзуті-Момояма: Адзуті — це замок на озері Біва, який Нобунага використовував як свою штаб-квартиру, а Момояма («Персикова гора») — це замок, який був штаб-квартирою колишнього генерала Нобунаги Тойотомі Хідейосі, розташований у Фусімі, на півдні Хеянкьо.

Щоб збільшити доходи держави, з 1571 р. н. е. було розпочато масштабне землевпорядкування, щоб зробити податкову систему ефективнішою. У той же час стратегія, застосована для того, щоб зробити країну більш законослухняною, полягала у конфіскації всієї зброї, яка була у селян, починаючи з 1576 року нашої ери, так зване «полювання на мечах». Щоб привести буддистські монастирі у відповідність з урядовою політикою — вони стали багатими, могутніми та здатними виставляти війська — Нобунага напав на кілька, найбільш сумно відомий монастирський комплекс Енряку-дзі на священній горі Хієй поблизу Кіото в 1571 році нашої ери.

Тойотомі Хідейосі

Хідейосі продовжив роботу Нобунаги щодо об’єднання Японії, завдяки своїй величезній армії з 200 000 чоловік і спритним дипломатичним навичкам, які переконали Дайме приєднатися до нього. Західна Японія, Кюсю і Сікоку тепер були передані під контроль центрального уряду. Потім Хідейосі розробив жорстку систему класів, яка пізніше стала системою ши-но-ко-шо, з чотирма різними рівнями (у порядку важливості):

  • воїн (ши)
  • фермер (но)
  • ремісник (ко)
  • купець (шо)Кожному класу було надано важливість на основі його виробничої вартості, і жодне переміщення між рівнями не було дозволено. Це залишиться основою японського суспільства в сучасну епоху.

Хідейосі не задовольнявся лише Японією в його руках і хотів побудувати імперію. З цією метою між 1592 і 1598 роками н. е. він вторгся в Корею з метою перейти до Китаю династії Мін (1368-1644 н. е.). Вторгнення забезпечили завершення середньовіччя з тріском, але вони зазнали невдачі, оскільки корейці чинили жорсткий опір, особливо їхній флот на чолі з адміралом Лі Сун Сіном, і Мін послав велику армію щоб захистити свого сусіда, що дає данину. Японська армія зробила вражаючі наступи і навіть захопила Сеул і Пхеньян в певний момент, але смерть Хідейосі в 1598 році сигналізувала про відступ назад до Японії. Після цього почалася боротьба за владу, і після перемоги в битві (1600 р. н. е.) Токугава Ієясу отримав титул сьогуна в 1603 р. н. Таким чином був заснований сьогунат Токугава і розпочався післясередньовічний період Едо (1603-1868 рр. н. е.).

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.