Педро Лопес, відомий як “Монстр Анд”, увійшов в історію як один із наймасовіших і найжорстокіших серійних убивць XX століття. Його жертвами стали сотні молодих дівчат у Колумбії, Еквадорі та Перу, а його справа викликала жах і нерозуміння в усьому світі. Що спонукало цю людину на такі жахливі злочини? Як стало можливим, що після зізнань у понад 300 вбивствах він отримав свободу?
Дитинство, наповнене насильством і темрявою
Педро Алонсо Лопес народився 8 жовтня 1948 року в Колумбії. Його дитинство було затьмарене злиднями, насильством і жорстокістю. Мати Педро, проституція якої приносила невеликий дохід для родини, часто жорстоко поводилася з ним. Коли Педро було вісім років, вона вигнала його з дому після того, як застала за інтимними діями з сестрою.
Опинившись на вулиці, Лопес зазнав жахливого насильства. Він став жертвою групового зґвалтування, що, за його словами, змінило його назавжди. З раннього віку Лопес почав розвивати ненависть і зневагу до суспільства, яке, як він вважав, підвело його.
Початок вбивчої епопеї
Перші свої злочини Лопес почав здійснювати наприкінці 1960-х років, але масштаб жахів, які він приніс, став очевидним лише у 1970-х. Його жертвами переважно ставали дівчата віком від 8 до 12 років, яких він заманював обіцянками їжі чи подарунків.
Лопес діяв методично: він обирав тих, хто був найбільш вразливим, часто з бідних сімей чи ізольованих племен. Після того як дівчина опинялася в його руках, він жорстоко знущався, а потім вбивав її. За словами Лопеса, він знаходив “задоволення” у своїх злочинах, і вони стали для нього манією.
У 1980 році в Еквадорі поліція випадково виявила масові могили понад 50 підліткових дівчат, які привели до Лопеса. На допитах він зізнався у понад 300 вбивствах, більшість із яких відбувалися в Колумбії, Еквадорі та Перу.
Суд і шокуюче звільнення
У 1980 році Лопеса заарештували в Еквадорі й засудили за вбивство 110 дівчат. Однак Лопес зізнався у вбивстві ще 240 осіб у Колумбії та Перу, але за ці злочини його так і не притягнули до відповідальності.
Здавалося б, злочинець такого масштабу мав би залишитися у в’язниці до кінця життя. Проте закони Еквадору того часу не передбачали довічного ув’язнення чи смертної кари. У 1998 році, після відбуття всього 20 років у в’язниці, Лопеса звільнили за хорошу поведінку.
Цей факт викликав хвилю обурення в усьому світі. Як серійний убивця, відповідальний за сотні смертей, міг опинитися на волі? Після звільнення Лопеса депортували до Колумбії, де його ненадовго заарештували за нові звинувачення, але згодом відпустили.
Невідоме місцезнаходження та страхи
Після звільнення Лопеса в 1998 році його місцезнаходження залишається невідомим. Є припущення, що він або загинув, або продовжив свою злочинну діяльність. Колумбійська поліція і досі вважає його “людиною, яку слід розшукувати”, але жодних підтверджень його смерті чи арешту немає.
Ідея, що “Монстр Анд” може все ще бути на волі, продовжує лякати жителів Андського регіону. Його історія стала уроком для системи правосуддя, яка виявилася неспроможною забезпечити безпеку суспільства.
Образ “Монстра Анд” також увійшов у поп-культуру, ставши темою для книг, документальних фільмів і навіть художніх стрічок. Але попри медійну увагу, його жертви, переважно бідні дівчата, залишаються забутими.
Данило Ігнатенко
6c1ncy