Папа Франциск виявив стурбованість дискримінацією жінок у всьому світі

Нещодавно Римський понтифік Папа Франциск виявив стурбованість гендерними проблемами, приниженням людської гідності жінки, а також домінантою мускуліності в багатьох сучасних сферах людської життєдіяльності.

У своєму листі до іспанської письменниці Марії Терези Компте Грау, папа Франциск виклав основні позиції щодо утвердження гідності жіночності. Як повідомляє інфоресурс «Радіо Ватикану», приводом стала нова книга пані Грау з помітною назвою «Десять речей, які Папа Франциск пропонує жінкам», презентація якої очікуватиме читачів 7 березня напередодні Всесвітнього жіночого дня.

Папа викристалізовує основну роль жіноцтва в новому аспекті  не в сенсі ідеологічно заручитись підтримку ідей фемінізму або ж гендерних установок сучасності, але «оновлених антропологічних досліджень», які криються у пошуку людської чуттєвості, яка відображатиметься не залежно від гендерних ролей.

Духовний лідер католицької церкви сформулював  основні положення щодо стурбованості сутнісної домінанти чоловіків над жіноцтвом, яке проявляється навіть у західних суспільствах у вигляді насилля, приниження, цькування, а також утилітарно-прагматичного принципу у використанні жінок заради індустрії задоволення та розваг, таких зокрема, як еротика чи порнографія.

Не менша стурбованість викликає папу і клірикальне становище, в якому замість того, щоб акцентувати увагу на гендерні ролі чоловіків і жінок у церкві, слід зосередитись на «властивому служінні», а не у слугуванні жінок.

Творчий концепт Марії Грау ставить на меті переглянути гендерну проблематику під кутом зору жінки як джерела піклування, життя та чутливості. Цей концепт у Папи Франциска йменується «стилем Марії». Звідси випливає, що маріанський стиль, що заохочує «всю Церкву бути матір’ю, яка ніжно всіх любить», зауважує понтифік.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.