Палау – рай для дайверів і любителів історії. Цікаві факти про крихітну республіку Палау

Республіка Палау знаходиться в західній частині Тихого океану в Філіппінському морі. Маленька країна Палау розташовується на 328 дрібних вулканічних острівцях Каролінського архіпелагу (частина Мікронезії), розкиданих в океані. Тільки дев’ять островів Палау населені і заселені.

Загальна територіальна протяжність держави Палау займає близько 459 кв. км. Проживає в Палау близько 20 тисяч осіб, що говорять англійською  та місцевою мовою, яка називається – біла або палау (поширена в побутовому повсякденному спілкуванні). Так само (палау) називається і народність, до якої належать 70% населення островів.

У школах на однаковому рівні викладають обидві мови, так що населення островів однаково добре володіє двома мовами зі шкільного віку. Але варто мати на увазі, що так як Палау розкидано по островам, то на кожному острові є  свій місцевий діалект  – ангаур, сонсоралес, і навіть японський. І усі ці мови на місцевому рівні можуть вважатися офіційними. Наприклад  на острові Сонсорал офіційними мовами є англійська та сонсоралес на острові Тобі – англійська і местре діалект палау, на острові Ангаур – однойменна мова Ангаур. З іншими островами ситуація аналогічна.

Основною релігією в Палау є християнство, переважає католицизм та різні неохристиянські течії. Але, як і багато інших, «острівні» народи, жителі островів Палау сповідують свій власний традиційний культ, в основі якого закладена віра в духів, називається він – «модекнегеі». Туристичний сезон в Палау починається з грудня і закінчуючи квітнем. Любителям екваторіального морського вологого і жаркого клімату варто врахувати так званий «сезон мусонів» супроводжуваний проливними дощами, який починається в травні і триває до листопада включно. Також варто мати на увазі і посушливі місяці, ними вважаються лютий і березень.

Температура повітря на островах Палау помірно спекотна і круглий рік варіюється від +23 до +32 градусів за Цельсієм. Основною статтею доходу економіки цієї острівної держави є туризм.

Основним туристичним місцем, а також економічним центром країни є острів Корор. На цьому острові розташований однойменне місто. До 7 жовтня 2006 місто Корор був столицею держави Палау. Зараз столиця країни розташовується на острові під назвою Нгерулмуд.  Площа його близько 400 кв. км.

Надзвичайно цікаве, красиве і привабливе місце для занурень дайверів – це острови Рок. Саме там знаходиться опускається на глибину близько трьохсот метрів дивовижна скельна Нгемеліс, населена  губками і коралами. Так само саме на цих островах знаходиться безліч гірських печер зі сталактитами, а також із заплутаними підземними каналами, стіни яких зберегли сліди перебування древніх людей.

Мабуть, самий відокремлений острів в світі – це острів Каянгел. На ньому не розташовані аеропорти, немає автомобілів і навіть не проведені телефонні лінії. Це другий за популярністю острів Палау в дайверів.

Другим з найбільших островів республіки Палау вважається Бабелдаоб. Так само цей острів вважається і одним з найбільш містичних в державі. Століття тому усі гори та схили цього острова були змінені і перетворені в тераси і піраміди. Ким і навіщо це було зроблено, а також – як і чому ніхто не може дати відповідь. У джунглях Бабелдаоб до сьогоднішнього дня збереглися села, з’єднані стежками, вік яких оцінюється в 1 століттям нашої ери.

Таким чином, держава Палау, незважаючи на свої крихітні розміри і порівняно невисоку населеність є одним з найпривабливіших місць в світі для дайверів і любителів історії.

Dodik

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.