Острови Окінави і традиції, що породили шаманів.

Окінава в Японії це дуга, що складається з безлічі островів, названа на честь найвидатнішого острова цього південного архіпелагу з аналогічною назвою. Тут раніше знаходилося королівство Рюкю, проіснувало воно до 1879 року. Після реформи, королівську сім’ю залишили без палацу, а королівство виявилося в складі Японії. У корінного населення Рюкю була своя історія традиції та звичаї. Одна з релігійних традицій називалася шаманством.

В основному шаманами були жінки цього острова, дуже рідко ними виступали чоловіки. Це скоріше за своєю суттю були «чоловіки-жінки», але зовсім не через свою сексуальну орієнтацію.

Чоловіки шамани були, як правило з фізичними вадами, наприклад важка хвороба, втрата якихось кінцівок, могли бути сліпі. Через цей  фізичних недуг справлятися з суто чоловічими справами їм було не під силу, а виконували роботу, яка асоціюється з жінками, тому їх називали «чоловіки-жінки» .

Для шаманів Окінави можна застосувати назву «юта», воно швидше походить від слова «ююнг », яке означає трястися або тремтіти. Оскільки шамани при виконанні танців саме трясуться і тремтять. Ті, хто робить це недостатньо добре просто вважаються слабкими. Шамани Окінави більш схильні до терміну «камінтю» – це означає «людина божество». Шаманки мають різні, як вони вважають, здібності, такі як вміння спілкуватися з мертвими протягом поминального періоду після смерті, деякі є медіумами та інші. Але все-таки, найголовнішим терміном позначення шаманок, є «юта».

Вважається що майбутні шаманки вже народжуються з «саадака Умарі» – поява на світ людини з високою духовною силою. Їх наділяють нею боги японців – ками. В основному розуміння свого божественного народження приходить на пізніх стадіях юнацтва, воно асоціюється з втратою апетиту у шаманки, появою галюциногенних снів. Після цих симптомів молоді дівчата звертаються до дорослого шаманки, яка повинна визначити чи є у неї «саадака Умарі». У більшості випадків ці здібності намагаються приховати або відтягнути посвята в шаманки якомога довше.

Уміння шаманок різноманітні, від тлумачення снів і допомоги в правильній орієнтації свого будинку на місцевості, до спілкування з душами померлих на прохання залишилися родичів і лікування хвороб. Шаманок в свої будинки запрошують в наступив новий рік, для того що б сім’ю чекала удача в наступному році.

DODIK

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.