«О, де ж ти, брате» (O Brother, Where Art Thou?)

 

«О, де ж ти, брате» (O Brother, Where Art Thou?) – це оригінальний комедійний і музичний фільм 200-го року від братів Коен про втечу трьох в’язнів  і їхній пошук кращого життя. Кіно демонструє відмінний гумор, харизматичних персонажів, хорошу акторську гру і чудовий саундтрек. В художній стрічці багато пародійних, драматичних елементів, які поєднуються з чудовою операторською роботою Роджера Дікінса.

«О, де ж ти ,брате» відрізняється від найвідомішої комедії Ітана і Джоела Коенів «Великий Лебовські». Перший фільм знятий без надмірного чорного гумору. Подорож героїв наповнена добротою, відсутністю надмірного висміювання, але сатира в цього кіно звичайно присутня. Головні ролі зіграли Джордж Клуні, Джон Туртурро, Тім Блейк Нельсон, Джон Гудмен, Голлі Гантер.

Режисери нам розповідають історію втечі трьох в’язнів і їхніх цікавих пригод. Коени створюючи фільм надихалися поемою «Одіссея» Гомера. Багато сцен  з «О, де ж ти, брате» перегукуються з мандрами Одіссея. Уважні глядачі оцінять оригінально втілені фрагменти з Сиренами, Циклопом та ін. В кіно немає ніяких фантастичних елементів, автори показують події часів Великої депресії (1929-1930 років) реалістично, але з світлим відтінком.

Особливо в фільмі виділяються пісенні композиції в різних жанрах. Ви почуєте кантрі, блюз, госпел, фолк. Найоригінальніше виглядає композиція «Сирен» «Didn’t Leave Nobody but the Baby». Операторська робота Роджера Дікінса нагадує старі фотографії, які зробили кольоровими. В «О, де ж ти, брате» Коени створюють свій світ з життєрадісними персонажами. Режисерам вдалося зняти неповторний фільм в своєму авторському стилі.

Рекомендуємо вам переглянути цю чудову пригодницьку комедію від Ітана і Джоела Коенів. В фільмі відсутній туалетний, вульгарний, плоский гумор. Сміх викликають інколи абсурдні сюжетні повороти, часом сарказм, іронія, часто й гротеск. Харизматичність акторської гри, музика, хороший сценарій не дозволять занудьгувати. «О, де ж ти, брате» буде цікавий, як прихильникам інтелектуального кіно, так і любителям якісних комедій.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.