Неочікувано: для чого і навіщо Президент України Петро Порошенко зустрівся з митрополитом УПЦ МП Онуфрієм

21 січня 2018 року, прес-служба українського Президента Петра Порошенка повідомила про зустріч із главою Української Православної Церкви Московського Патріархату митрополитом Онуфрієм.  Незважаючи на усі обвинувачення в адресу Московського патріархату в антидержавній риториці, зустріч президента і духовного лідера поставили чимало крапок над «і».

Як повідомляє львівський інформаційний ресурс «news.vash.ua» з посиланням на прес-службу Президента, мета зустрічі – пошук комунікативного порозуміння між УПЦ МП та українською державою, а також стратегія можливої подальшої співпраці. Одне з актуалізованих питань сформульованих на порядком денному в обговоренні – звільнення українських полонених, що перебувають на території Російської Федерації.

Петро Порошенко висловив щиро вдячність митрополиту Онуфрію за підтримку і надану допомогу в процесі звільнення заручників на користь їх сімей. Підтримала зустріч також Ірина Геращенко, перший заступник Голови Верховної Ради України, представник Тристоронньої контактної групи з врегулювання політичної ситуації на Донбасі.

Український Президент висловив підтримку церковному предстоятелю, в якій вітатиме зусилля церкви у звільненні українських полонених вояків.

«Я буду дуже вітати допомогу Церкви у звільненні політичних ув’язнених, які перебувають на території Росії» – підкреслив Порошенко.

У своїй кульмінаційній відповіді, що стала однією з основних тез зустрічі, митрополит УПЦ Онуфрій підкреслив прагнення людини до свободи, як невід’ємного атрибуту божественної риси.

«Людина хоче бути вільною, вона створена Богом вільною, вона хоче цієї свободи» – зауважив глава церкви.

Нагадаємо, що незважаючи на скандальні провокації запорізьких священиків Московського патріархату, напередодні Нового Року, УПЦ МП стала медіатором у переговорах щодо звільнення українських бійців з полону.

А події, що трапились раніше 2 грудня 2017 року, на Архієрейському Соборі Російської православної церкви, у 7 пункті Постанови визначили особливий стан Української православної церкви, керівний центр якого знаходиться тепер у Києві.

Однак, як вважає український релігієзнавець Людмила Филипович, «Кирило ще більше прив’язав УПЦ МП до РПЦ ». Незважаючи на адміністративний центр УПЦ МП у Києві, «жодне кадрове питання не вирішується без затвердження Москвою», пояснює експерт.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.