В приміщенні конференц-залу Національної Академії наук України відбулось прощання з видатним українським вченим, філософом та культурним діячем, академіком НАН України, педагогом, лауреатом Шевченківської премії Мирославом Поповичем.
Релігієзнавці, філософи, політичні та громадські діячі, усі, хто знав мислителя особисто і кому по-особливому імпонували його наукові напрацювання, могли попрощатись і провести в останню путь. Церемонія прощання відбулась у 13 лютого 2018 року. Прибули на прощальну зустріч і Президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
«Світогляд давніх слов’ян», наукова монографія, яку можна вважати справжнім бестселером, привернула увагу численну кількість читачів, і не одне покоління студентів виховувалось і навчалось на працях дослідника.
Мирослав Попович був фахівцем в галузі філософії, культурології, логіки та методології наук, починаючи з 2001 року був директором Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України. Саме спадщина Григорія Сковороди стала предметом дослідження вченого виокремлюючи соціокультурні, літературні та філософські концепти.
«Універсальний-словник енциклопедія: УСЕ» редакції 1999 року – інтелектуальний порив Мирослава Поповича; був головним редактором наукового журналу «Філософська думка», член редколегій часописів «Вища школа», «Людина і Політика», «Наукові записки Національного університету «Києво-Могилянська академія. Серія Філософія».
Вчений став один із перших ініціаторів громадської групи «Першого грудня» – об’єднання у 20 річницю проведення референдуму за незалежність України.
В пізній період своєї творчості, праці «Червоне століття» та «Бути людиною» стали кульмінацією творчості мислителя, в яких проаналізовано питання історичної справедливості та гуманізму.
Поховали вченого у Києві 13 лютого 2018 року на Байковому цвинтарі.
Нагадаємо, що 10 лютого 2018 року перестало битись серце Мирослава Поповича на 87-му році життя. Вчений пережив різні сторінки української історії, її злети, падіння та підйоми.