Помер всесвітньовідомий євангелист, радник президентів США Біллі Грем

21 лютого 2018 року у приміщенні власного помешкання у Монреалі, що у Північній Кароліні, США, помер відомий євангеліст, громадський діяч, місіонер Біллі Грем, повідомляє американське інформаційне агентство «CNN».

Проповіднику та автору численних книг-бестселлерів з питань віри було 99 років. Проживши насичене, нетипове, і сповнене віри життя, Біллі Грем залишив помітний слід в історії розвитку світового євангелизму, концептуальних богословських підходів на ліберальні суспільні виклики сучасності, а також давав цінні поради збереження віри у нестійких для неї умовах.

Як зазначає інформаційне агентство «InVictory», за усю свою громадську та проповідницьку діяльність, Біллі Грем активно служив у більш ніж 185 країнах. За 30 років активної пастирської роботи, під час крузейдів його почули більш ніж 215 мільйонів людей. Американська соціологічна дослідницька група «Gallup» неодноразово називала його одним з «Десяти найбільш значущих людей у світі».

А усе почалось зі звичайних палаткових євангелізаційних крузейдів, у 30-х рр XX ст. велику роль на проповідника вплинув Мордехай Хем,  який проводив євангелізації поблизу місця проживання проповідника. Ще будучи юнаком, працюючи в батька на фермі, майбутній євангеліст неодноразово задумувався про зміст свого життя.

Під час одного із таких  служінь відбувся особисте переживання Бога через усвідомлення того, що усі люди потребують Спасителя Христа Ісуса. Та зустріч цілком змінила життя Біллі Грема, і як вважається, відтоді його діяльністю була присвячена служінню та проповідництву.

Власне  служіння євангеліст розпочав у  1939 році, в якості помісного пастор сільської Церкви в Вестерн Спрінгс, штат Іллінойс, США. Через 10 років після цього він запланував серію євангелізаційних кампаній у Лос-Анджелесі. Для цього він встановив великий намет на території парку. Ці табірні зібрання  мали такий успіх, що тривали впродовж восьми тижнів замість запланованих трьох.

У 1954 році в Лондоні на стадіоні Херрінга за усіма поворотами подій, історія повторилась аналогічно. Зібрання з його участю тривали три місяці. Так євангеліст Біллі Грем отримав світову популярність.

Біллі Грем, духовний радник президентів США, став цілою віхою, дороговказним світло для поколінь євангелистів і проповідником міжнародного рівня.

У 2005 році Біллі Грем провів останній свій крузейд у віці 87 років. Решту свого життя займався написанням книг, виступав на американському телебаченні, формулював конструктивне бачення з проблем актуальних на сьогоденні. Писав, проповідував, навчав та допомагав Біллі Грем до останнього.

Джеремі Блюм, один із секретарів служителя, повідомляв неодноразово, що євангеліст страждав від багатьох захворювань.   Відсвяткувавши своє 99-ти річчя, Біллі Грем провів його у родинному колі. Франклін Грем, його син, тішився, зважаючи на досить поважний вік батька.

Біллі Грем любив Україну. Його асоціація у 2015 році у Львові провела міжконфесійний євангелізаційний «Фестиваль надії» під проводом сина Франкліна Грема.

 

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.