«Надновий Заповіт» (Le Tout Nouveau Testament) 2015

«Надновий Заповіт» (Le Tout Nouveau Testament) – це фільм бельгійського режисера Жако ван Дормеля про Бога придурка, його сім’ю, творіння і їхнє ставлення один до одного. Кіно є сюрреалістичною комедією, яка висміює релігійний фанатизм. Навряд чи фільм знімався, щоб навмисно образити віруючих різних конфесій., але особливо чутливо налаштованим релігійним людям краще не дивитися його.

Сценарій до кінострічки написав режисер Жако ван Дормель і Томас Гунциг. Нам розповідають вигадану історію про Бога, який править людьми через комп’ютер. Виглядає вища істота негарно, вона постійно насилає на людей страждання.  При бажанні можемо побачити мотиви гностицизму про злого Деміурга творця, але кіно не намагається презентувати себе, як важливий світоглядний проект.

В «Надновому Заповіті» ми знайомимося з дочкою Бога, яка хоче знайти 6 апостолів. Нам демонструють подорож божественної дівчинки Еа на Землю. Вона стала причиною всіх змін, адже зробила так, що кожна особа взнала коли вона помре. Ця подія привела до конфлікту між батьком тираном і доброю богинею. Далі  Жако Ван Дормель історію необдуманих вчинків Бога. Творець виявляється абсолютно несимпатичною сутністю, яка керує світом, примушує страждати кожного, а сам отримує садистське задоволення від своїх дій.

Гумор в фільмі типово французький. Деяким віруючим він може здатися атеїстичним, образливим. Актори демонструють непогану акторську гру. Глядачів порадують візуальними ефектами, комедійними сценами, смішними діалогами. «Надновий Заповіт» отримав визнання критиків, деякі нагороди від Європейської кіноакадемії, Норвезького кінофестивалю, Каталонського кінофестивалю, національної бельгійської кінопремії «Магрітт».

Кіно вийшло досить своєрідним. Воно загалом непогано зняте. Поєнання сюрреалізму і комічного вдало доповнюють одне одного. Можливо деякі жарти образять віруючих людей. Тупість, неприємність і садизм Бога, як героя цього фільму не сподобаються релігійним фанатикам. Жако Ван Дормель зняв комедію про вигаданих персонажей, далеких від прототипів з різноманітного Священного Писання.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.