На Шрі-Ланці офіційно розслідують факти дискримінації мусульман

Державний уряд Демократичної соціалістичної республіки Шрі-Ланки на чолі з президентом Майтріпалою Сірісеном проголосив початок розслідування дискримінації мусульманської релігійної меншини. Як повідомляє інформаційне агентство «Інтерфакс. Релігія» прецедентом для таких подій стали початки антимусульманських суспільних настроїв, що мали місце в центральній частині країни.

Чимало західноєвропейських ЗМІ аналізуючи релігійні сутички у Шрі-Ланці повідомляють, що в результаті відкритої антимусульманської нетерпимості, загинули троє послідовників ісламу, а також близько 20 з них дістали поранення. Конфліктна ситуація зумовила ліквідацію понад 200 об’єктів нерухомості, торговельних центрів, приватних будинків, що належать мусульманам.

Як зазначають джерела,  постраждалі об’єкти у ході зіткнень є 11 мечетей. Аналітики стверджують, що релігійні непорозуміння як джерело деструкції продовжують мати місце в середовищі Шрі-Ланки, а усі релігійні пристрасті та фанатизм не вщухають. Місцеві поліцейські патрулі взяли під контроль ситуацію, а під захистом збройних сил Шрі-Ланки, мусульманська меншина в країні змогла звершити у п’ятничний намаз.

Нагадаємо, що напередодні у вівторок 6 березня 2018 року, зважаючи на погіршення ситуації, уряд країни офіційно оголосив надзвичайний стан. Через протести релігійних активістів у місті Канді введено комендантську годину. Нині Президент Сірісена з групою дипломатів та консультантів розробляє стратегічний план по врегулюванню міжрелігійної конфліктної ситуації на острові.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.