«Меч короля Артура» («King Arthur: Legend of the Sword»)

«Меч короля Артура» («King Arthur: Legend of the Sword») – це спроба британського режисера Гая Річі в 2017 році оновити легенду про меч в камені, короля і лицарів круглого столу. Продюсери знову зіпсували творіння кінотворця, намір зробити франшизу, конкурувати з «Грою Престолів» загубили стиль автора шедеврів: «Великий Куш» (1998 рік), «Карти гроші два ствола» (2000 рік), «Револьвер» (2005 рік).

Специфічний монтаж, гумористичні сутички, грубі діалоги, хулігани, які стали героями – це майже все, що залишилось від Гая Річі. В фільмі не надто хороша акторська гра. Головний злодій, якого зображує Джуд Лоу, схожий на стереотипного Темного Лорда комп’ютерних ігр або фентезі. Багато лишніх сюжетних ліній, тупуватих персонажів, очікуваних подій.

Спецефекти інколи трапляються непогані, хоч не завжди, вони нагадують «Володар кілець», «300 спартанців». Мотивації герої примітивні, не прописані й безглузді. Вражає деяка невідповідність земним реаліям: афроамериканці лицарі, кунгфу в Британії, китаєць в середньовічній Європі та ін. Цікаво демонструвалося виживання головного героя і його зростання в борделі, конфлікти з вікінгами, людьми Темного Володаря.

Можемо спостерігати непогану операторську роботу від Джона Метісона. Сюжет нічим не дивує, очікуваний початок, знайома середина фільму, битва добра зі злом, щасливий фінал. Сценарій повторює всі елементи фентезі. Короля Артура блискуче зіграв австралійський актор Чарлі Ханем. Його перевтілення – чудове. Він додає своєму персонажу харизми, драматичності, не забуваючи про гумор.

«Меч короля Артура» («King Arthur: Legend of the Sword») отримав багато негативних відгуків, став провальним в прокаті. Спроба Гая Річі зняти епічну сагу, оновити історію лицарів круглого столу невдала, але кіно називати дуже поганим не варто. Критики несправедливо звинувачують режисера, скоріше винні амбіції, сподівання скопіювати «Гру Престолів» і «Володар кілець» продюсерів. Студія в погоні за грошима зашкодила режисеру зняти оригінальне фентезі в його стилі.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  1. Ігор

    Не типова інтерпретація історії Короля Артура і його друзів та звісно меча. Хоча багатьом кінокритакам фільм не сподобався. Я був на премєрі кіно достойне і доволі цікаве.

    Відповіcти