Люди Ікс: Перший клас (X: First Class). Переосмислення історії про мутантів

«Люди ікс: Перший клас» – це п’ята частина кіно серіалу про мутантів. В цьому фільмі Режисер Метью Вон намагається переосмислити історію людей ікс. Спроба вийшла непоганою, навіть вдалою. Кіно розповідає нам про дружбу двох харизматичних людей, які повинні розійтися через конфлікт своїх світоглядів. Головна проблема «Першого класу» в тому, що в ньому багато і похмурості, і веселості, і підлітків, і дорослих.  Бажання догодити всім, і фанатам коміксів, екранізацією яких він є, і критикам, і масовому глядачеві відчувається одразу. Майже не хочеться лаяти кіно, адже творці художнього фільму старалися зробити його хорошим.

Найкраще, що є в «Люди ікс: Перший клас – це чудові головні актори. Неперевешені: німець Майкл Фассбендер, шотландець Джеймс МакЕвой і юна актриса Дженніфер Лоуренс. Перші двоє демонструють дуже гарну драматичну гру, непогано себе показали і інші персонажі. Антагоністом хороших хлопців виступає непоганий актор Кевін Бейкон. Ще можна відзначити молодого Ніколаса Холта і красиву Роуз Бірн.

Сюжетні повороти цікаві. Злодій не дратує. Екшн не головне, спецефектів хоч і небагато, але вони виглядають добре. У кіно піднімаються серйозні проблеми: дискримінації, фанатизму, гуманізму, самопожертви, поваги до іншого світогляду і т.д. Центральною частиною фільму виступає харизматична співдружність головних героїв Чарльза і Еріка.

Незважаючи на всю хвальбу, «Люди ікс: Перший клас» не шедевр, не нововведення в кінематографі. Він не безгрішний, хороший бойовик, з сюжетом, візуальними ефектами, здоровим глуздом і драматизмом. Фільмові пощастило з режисером Метью Воном. Та це тільки один бік медалі. Якби не драматична гра Майкла Фасбендера і Джеймса Макевоя, то кіно вийшло набагато гіршим і одноразовим блокбастером.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.