Фільм «Любов і Смерть» (Love and Death) 1975

«Любов і Смерть» (Love and Death) – це сатирична комедію американського режисера і сценариста Вуді Аллена, яка вийшла на великий екран в 1975 році. Кіно постійно пародіює російські класичні романи, філософсько-теологічні суперечки, використовує сарказм, іронію і гротеск. Фільм наповнений якісним гумором, різноманітними жартами, чудовою акторською грою.

Нам розповідають про життя наймолодшого брата Бориса – зіграного Вуді Алленом. Головний герой є слабким пацифістом, боягузом. Він часто роздумує над проблемами життя і смерті. Сюжет комедії дуже захопливий, цікавий, смішний. Ми будемо спостерігати за дуеллю, війною з Наполеоном, шпигунськими інтригами тощо. Борис з дитинства закоханий в двоюрідну сестру Соню, яку грає актриса Даян Кітон.

«Любов і Смерть» пропонує різні види гумору. Вас порадують ситуативним гумором, інтелектуальними жартами, абсурдністю. Особливо цінними в фільмі  Вуді Аллена є діалоги між героями. Персонажі часто пародіюють монологи герої романів Достоєвського. Режисер піднімає питання: любові, смерті, існування Бога, страждання, але це робить в дуже смішній формі.

Кіно висміює релігійний фанатизм, дискримінацію, світське життя. Борис герой, якого не повинно існувати. Він постійно вплутується в небезпечні, екстремальні події, але виходить з них без ушкоджень, жартуючи над  обставинами, долею, випадковістю. В цій художній стрічці присутня чудова операторська робота Клоке Гіслена, класична музика і саундтрек.

«Любов і Смерть» не підводить підсумків. В фільмі не існує жодної моралі. Драматичні моменти і трагізм – це тільки складова частина прекрасної комедії. Вуді Аллен не зняв серйозне кіно. Він створив чудову пародію на російські романи, філософські суперечки і складні питання життя і смерті. «Любов і Смерть» не змусить вас задуматися, вона здатна продемонструвати якісний гумор, вдало розсмішити глядача, висміяти серйозні проблеми людського існування.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.