Лондонський доктор теології: європейська молодь дедалі частіше байдужа до релігії

Нещодавно британський професор, доктор теології і соціології релігії університету св. Марії  Стівен Буллівант, опублікував статистичні дані, що констатують релігійну індиферентність серед числа європейської молоді віком від 16-35 років. Як зазначає «prochurch.info», результатами тривалих напрацювань стали виявлення духовно-інтелектуальних пошуків європейської молоді в бік агностицизму та атеїстичних переконань. При чому, що незалежно у ставленні до ідеї буття Бога, молодь переживає особистісне розчарування у релігійних інституціях і не вбачає доцільності у виконанні культових релігійних обрядів. Така тенденція за словами доктора Булліванта охоплює європейську молодь народжену як в християнських, так і в мусульманських сім’ях.

Результати соціологічних досліджень показують, що в період з 2014-2016 рр., найбільш атеїстичними респондентами серед молоді виявились чехи. Близько 91% молодих чехів, як нащадків країни постсоціалістичного табору, не ідентифікують себе з жодною релігійною конфесією і вважають себе байдужими до релігійної системи цінностей. Відсоток «нерелігійних» в діапазоні від 70 до 90% демонструє естонська, шведська та нідерландська молодь. При цьому, що у Великобританії релігійними називають себе 7% молоді, народжених в англіканських сім’ях, 6% – у мусульманських,10% – у католицькій відповідно.

Християнський і релігійно-практикуючий світогляд вцілому, на думку доктора Булліванта, зникає.

Найрелігійнішою державою Європи продовжує залишатись Польська республіка, в якій лише 17% молоді вважають себе «нерелігійними».

Однак, наскільки б європейська молода генерація  не проявляла в практичному житті релігійний скептицизм, найпасивніше європейці відвідують церковні служби. Тільки в Польщі, Португалії та Ірландії відсоток молодих людей, які стверджують, що відвідують церковні служби не рідше разу на тиждень,  у Польщі таких 38%, в Португалії – 20%, а в Ірландії – 15%..
При цьому 70% чеської молоді зізнались, що не відвідують церкви і жодного сакрального місця відправлення культу. До церкви або будь-якого іншого місця відправлення релігійного культу не відвідують 60% молодих людей в Нідерландах та Іспанії.

У Польщі, де переважна більшість молодих людей називає себе католиками, регулярно відвідують церковні служби 39% молодих поляків, а 50% моляться раз в тиждень або частіше. Для прикладу, в атеїстичній Чехії відсоток такої молоді ледь досягає позначки у 6 %, інформує «prochurch.info».

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.