Лідер мусульман Франції скептично поставився до реформи ісламу в країні

Ахмед Ограс – один із ключових провідників французьких мусульман звернувся до  Президента Франції Еммануеля Макрона не втручатися у релігійні справи в країні, до ісламу, зокрема, повідомляє інформаційне агентство «Reuters».

Звернення французького ісламського лідера стало реакцією на нові заяви Президента Франції, що пролунали нещодавно. У них Макрон намагатиметься виробити стратегію щодо  побудови нової соціальної моделі взаємодії ісламу та французького світського суспільства.

На думку Ахмеда Ограса така стратегія виявиться провальною, оскільки «кожен повинен дотримуватися своєї соціальної ролі». З точки зору президента Французької ради мусульман,  модель запропонована Макроном посилюватиме контроль держави над релігією. Тому будь які спроби держави втрутитись у релігійне життя віруючих порушує принцип світськості держави, і розділення релігійної інституції від державного апарату .

«Мусульманська віра є релігією і, будучи нею, вона займається власними справами», підкреслює Ограс.

Нагадаємо, що кілька днів тому,  11 лютого 2018 року, Президент Франції Емануель Макрон повідомив провідному французькому виданню Le Journal du Dimanche про прагнення реорганізаційних комплексних заходів щодо ісламу заради подоланню фундаменталізму. Для цього, на думку французького лідера, варто зблизити іслам до національних цінностей Франції.

Незважаючи на те, що Франція традиційно є католицькою та атеїстичною країною, в ній сконцентровані найкрупніші мусульманські осередки.  До того ж, п’ята республіка демонструє світську модель взаємодії релігії та держави, а віра є приватною справою кожної людини.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.