Легенда сучасного світового релігієзнавства Массімо Інтровіньє виступив на популярному міжнародному науковому симпозіумі «Містицизм як невідома наукова категорія».

Цього тижня в Україні відбувається науковий симпозіум по містицизму в режимі онлайн. Дослідники з різних країн світу виступають з своїми доповідями, дають інтерв’ю, дискутують.

23 квітня до слова був запрошений знаменитий релігієзнавець світового рівня Массімо Інтровіньє. Легендарний науковець спеціалізується на соціології релігії, філософії права. Він є засновником Центру вивчення нових релігій, автором близько 60 книг і 100 наукових статей.

Професору задавалися питання про виникнення містицизму, його майбутнє, відмінність західного від східного містицизму, актуальність містичного досвіду та ін. Інтерв’ю Массімо Інтровіньє записували в оригіналі англійською мовою. Потім вийшов переклад відповідей науковця з українськими субтитрами. Легендарний релігієзнавець чітко, конкретно прояснив проблематику містицизму.

Знаменитий науковець почав з складності  в розрізненні містицизму від езотерики. Професор згадав про великих містиків: Миколу Реріха, Емануеля Сведенборга, Мейстера Екхарта тощо.

Массімо Інтровіньє зробив великий акцент на співвідношенні містицизму і влади. Науковець проаналізував харизматичних правителів, які вважали свій вплив на людей містичною здібністю  дарованою Богом.

Професор соціології релігії відмітив, що в сучасному столітті важко відділити європейський містицизм від східного. Він навів переконливі приклади переходу, як східних містичних практик в європейські, так і європейських в східні. Массімо Інтровіньє побачив спільність між містицизмом й квантовою фізикою. Релігієзнавець поділився своїми думками про майбутнє вивчення містицизму. Він пригадав наукові дослідження своїх колег.

Знаменитий спеціаліст по соціології релігії вважає, що неврологія допоможе краще зрозуміти явище містицизму. Разом з тим професор попередив, що небезпечно називати всіх містиків особами з психічними відхиленнями. Він навів приклад, коли містицизм виводили з епілепсії. Массімо Інтровіньє не заперечив реальність містичного досвіду, але попередив, що кожний досвід потрібно ретельно досліджувати засобами науки. Не часто легенда сучасного релігієзнавства дає інтерв’ю українським вченим, тому нам випала унікальна нагода послухати живого професора соціології релігії.

Рекомендуємо Вам подивитися запис Массімо Інтровіньє на форумі по містицизму, отримати нові знання і задуматися про феномен містичного досвіду.

 Ольга Степаненко 

Спеціально для Суспільного порталу Wake Up

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.