Нещодавно у США всесвітньовідомий магнат «Google» став об’єктом непорозумінь з приводу відмови лютеранському видавничому товаристві «Concordia» (укр. «Злагода») у рекламуванні друкованої продукції лютеранського змісту. Як зазначає менеджер лютеранського видавництва Брюс Кінц у пості соціальної мережі Facebook, що ключовою підставою медіа ресурсу для табуювання реклами продукції стали «релігійні особливості» Concordia.
З метою раціонально налагодити усі суперечливі підходи в конфліктній ситуації Представник Google в офіційному зверненні до видання підкреслив, що все ж таки інформаційна система «вітає рекламний контент релігійно-просвітницького сегменту. Проте єдиним запобіжником ухиляння окремих рекламних блоків релігійного змісту є концепція політики конфіденційності користувачів.
«Ми забороняємо рекламодавцям використовувати конфіденційні дані, такі як раса, релігійна приналежність, політична приналежність або сексуальна орієнтація, щоб показувати рекламу користувачам, – стверджує Google.
Компанія апелює до політики конфіденційності персоналізованих даних, в якій усі рекламодавці не повинні використовувати в ключових словах категорії ідентичності для просування продукту.
Лютеранська спільнота в той же час стверджує, що видавнича компанія не апелює маркетинговими категоріями, оскільки продукція не призначена ринковий збут. Пастир та менеджер Брюс Кінц зауважив, що пошукова система рекомендувала деактивувати будь-які посилання на Ісуса або Біблію, щоб мати можливість використовувати рекламні продукти Google.
Незважаючи на гостру суперечливу ситуацію довкола християнської реклами, що ключова мета Concordia не комерційна, а місіонерська з метою проповіді Євагнелія у викладі євангелічно-лютеранської теології. В свою чергу у прес-центрі видавництва повідомили, що товариство не буде здаватися після дій Google, однак «шукатиме всі доступні можливості для поєднання людей з Христом».