Кілікійський католикос у Вірменії закликав до поміркованості через загострення політичної ситуації в країні

Католикос Великого будинку Кілікії Арам Перший на кілька годин прибув до Вірменії в зв’язку з масовими акціями протесту, що склались в державі у зв’язку з приходом до влади прем’єр-міністра республіки Сержа Саргсяна. Такий розвиток подій сформував обурення у вірменського цивільного населення.

«Ми стурбовані. Розвиток і процвітання Вірменії, так само як і біль і стурбованість нашого народу, турбує всіх нас. Отже, ми не можемо бути байдужими до проблем нашого народу. Чи не можемо залишатися байдужими до подій на вулицях Єревану, – повідомляє прес-канцелярія офісу Арама Першого. Нагадаємо, що Католікосат Великого будинку Кілікії розташований в Антиліасі – передмісті Бейруту.

Звертаючись у своєму слові до вірменського народу у Єревані, католикос  Арам Перший підтвердив, що формулювати своє незадоволення народу цивілізованими методами – ознака демократичності держави . В той же час, духовенство країни розділяє стурбованість ситуацією, що трапилась у Вірменії. Церкви Вірмені спільно з Арамом Першими закликали вірменський до поміркованості оцінюючи політичну ситуацію. До даної позиції мав нагоду приєднатись Гарегін Другий – католикос усіх вірмен.

«Висловлюємо нашу стурбованість у зв’язку з ситуацією, що склалася, яка порушує природний хід суспільного життя. Кожен громадянин має своє бачення і може висловлювати свої підходи законними засобами, вільно реалізуючи свої цивільні права. Однак це не передбачає відступу любові і розсудливості, нехтування правами інших, більш того, загрозу життю інших “, – сказано в заяві прес-служби Гарегіна Другого. На думку духовного очільника вірмен, в рядах демонстрантів і поліції – «діти нашого народу і Церкви, а розв’язання ненависті і ворожнечі, будь-які зіткнення і насильство неприйнятні і неприпустимі».

«Закликаємо зберігати розсудливість і стриманість, законослухняність, виявляти взаємну повагу», – зазначив Гарегін Другий.

Нагадаємо, що починаючи з 16 квітня 2018 року в Єревані проходять багатотисячні мітинги вірменської громадськості.  У четвер ЗМІ повідомляли, що правоохоронні органи Вірменії доставила в різні відділення 100 демонстрантів. Саму ж ходу демонстрантів, що призвела до масштабних протестів у Вірменії очолив національний лідер Нікол Пашинян.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.