Кікладське мистецтво: ранні статуї

Найдавніші зразки мистецтва Егейського моря походять із групи з 220 островів, відомих як Кіклади. Підгрупа «Кікладське мистецтво» відноситься до мистецтва, створеного жителями цих островів, які, як вважається, були кочовим народом протягом третього тисячоліття. За словами автора Філіпа Бетанкура, «переносне мистецтво раннього кікладського періоду складається здебільшого з невеликих предметів, які можна було легко переносити, якщо громада переїжджала. Архітектура не дуже монументальна, гробниці невеликі, і, за винятком значних фортифікаційних стін, лише скромні обсяги праці були вкладені в об’єкти, призначені для візуальної комунікації або для постійної експозиції».

Цей кікладський спосіб художнього виробництва символізується через спрощену антропоморфну ​​кам’яну статую. Хоча призначення цих об’єктів залишається загадкою, їх було знайдено понад тисячу. Історики та археологи припускають, що, ймовірно, вони мали поховальні та вотивні функції.

Основні форми цих статуй представлені в чистих і плоских геометричних формах. Зрозуміло, що для художників було важливо окреслити стать, зроблено це за допомогою виступів грудей і контурів геніталій на фігурах, більшість з яких жіночі і зображені з прямими ногами та зігнутими руками, спираючись на живіт. Кілька збережених екземплярів чоловіків іноді мають більш складні пози та атрибути, такі як пояси чи музичні інструменти. Багато з них зберегли сліди пігменту, що свідчить про те, що інші деталі спочатку були додані фарбою.

У той час як скульптура є найбільш символічним видом мистецтва Кіклад, кераміка також вироблялася кочовим населенням. За словами Бетанкур, ця найдавніша кераміка «…була виготовлена ​​вручну (а не на гончарному крузі). Чаші, глеки та інші прості форми виконували утилітарні функції, тоді як кілька більш спеціалізованих форм, таких як пляшка, були розроблені для певних цілей. Олія, можливо ароматизована, є найбільш ймовірною можливістю для вмісту, який був відправлений у багато місць …». На додаток до функціональних об’єктів, деякі шматки кераміки були виявлені в, як вважають, стародавніх гробницях, що свідчить про похоронну функцію або ритуальний предмет для використання померлим. Одним із найцікавіших прикладів цього типу предметів є плоский шматок, що нагадує сковорідку.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.