Кельти і війни

Те, що війна була основною частиною кельтської культури, стає зрозумілим із кількості богів у стародавньому кельтському пантеоні, пов’язаних із війною, і великої кількості зброї, що зберігається в гробницях. Мужність і доблесть на полі бою також були важливими для визначення статусу в суспільстві. Описують, що кельтські воїни в Галлії освітлювали своє довге волосся вапняною водою, а в Британії вони малювали малюнки на своїх тілах. Кілька класичних авторів також коментують дивний факт, що кельтські воїни могли вступати в бій оголеними і що вони збирали голови своїх жертв. Багато кельтських воїнів носили торкові намиста, і вони, ймовірно, були символом статусу та рангу в громаді. Є свідчення того, що кельтські жінки брали участь у війнах.

Кельтські воїни використовували списи, довгі мечі та характерні великі прямокутні або овальні щити. Кельтські війська використовували пращників, колісниці та кінноту, а організація на полі бою досягалася за допомогою прапорів і бойових рогів. Кельтські війська справді створювали чимало проблем своїм сусідам, починаючи з 4 століття до н. е., коли племена хвилями рухалися на захід, південь і схід, щоб знайти нові можливості багатства в тому, що іноді називають кельтською міграцією. Бренн, вождь галльського племені сенонів, знаменито пограбував Рим у 390 р. до н. е., а кельти знову спричинили хаос, коли пограбували Дельфи в 279 р. до н. е., коли вони проходили через Грецію на шляху до Азії, де їх стали називати галатами.

Колекція кельтських племен знову напала на римлян у 225 р. до н. е. і часто були найманцями-союзниками Карфагена під час Пунічних воєн (264-146 рр. до н. е.). Однак у довгостроковій перспективі кельтські армії не могли зрівнятися з більш дисциплінованими та краще оснащеними ворогами, такими як елліністичні королівства та римляни у масштабних боях. Однак після перемоги кельтські воїни, яких завжди визнавали своєю хоробрістю, згодом успішно билися як найманці в багатьох грецьких і римських арміях.

Данило Ігнатенко

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.