Іспанські релігійні лідери навчатимуться поваги один до одного

У іспанській столиці, представники християнських конфесій, іудаїзму та ісламу підписали спільне для усіх віросповідань комюніке, в якому зажадали навчатись проявляти толерантне ставлення один до одного, а також поваги поваги до релігійних почуттів інших.

Як повідомляє інформаційний ресурс «Седмица», приводом до такої спільної заяви та спроби релігійним лідерам зібратись разом став нещодавній карнавал, в якому апостол Яків та образ Богородиці –Мадонни дель Пілар піддались висміюванню, що привело до образи релігійних почуттів католиків.  З цього приводу в тексті комюніке сказано: «Образа релігійних почуттів все ще стикається в нашій країні з незрозумілою терпимістю з боку суспільства. В Іспанії профануються святині та символи; публічно висміюються й принижуються святі для мільйонів людей…».

Християни, іудеї і мусульмани визнають, що вже чимало зроблено для того, щоб подолати різні форми дискримінації. Однак образа релігійних почуттів все ще залишається частим і болісним для значної частини суспільства явищем. Прикладом такого роду є можливі висміюванням Ісуса Христа і Діви Марії,  що час від часу зустрічаються в карикатурному виглядів друкованих ЗМІ та електронних публікаціях.

Зважаючи на таке профанне ставлення до об’єктів святині та культу, і апеляцією до «свободи слова» в даному випадку абсолютно неприйнятно, стверджують автори документа.

«Право на свободу слова не є абсолютним правом. Воно має свої межі, як і кожне право, і не може бути використано для того, щоб стверджувати іншу свободу або інше благо, захищене законодавством », –  задокументовано в заяві.

Релігійні лідери християн, мусульман та іудеїв запевняють, що релігійна свобода і релігійні почуття є чітко окресленими поняття, які захищаються іспанським законодавством. Єдиною необхідною складовою державотворення для релігійних лідери – формування моделі толерантних стосунків один з одним і втіленням їх на практиці.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.