«Інтерстеллар» (Interstellar ). Космічна подорож

Фільм «Інтерстеллар» створений британський режисером Крістофером Ноланом в 2014 році на основі ідей астронома і фізика Кіпа Торна. Кіно найкраще показує космос з часів славнозвісної «Космічної одіссеї 2001» Стенлі Кубрика (1968 року). Сценаристи – брати Нолани хотіли достовірно показати планети, зірки, чорні дири за межами Сонячної системи. Вони надихалися фільмом «Контакт» (1997 р), який консультував відомий астроном Карл Саган.

Крім достовірних наукових даних, Крістофер Нолан використовує гіпотезу теоретичної фізики про «кротову нору» (просторо-часовий тунель). Британський режисер зарекомендував себе, як автор якісного кіно. Серед його робіт, необхідно назвати: «Пам’ятай» (2000 р.), «Престиж» (2006 р.), «Темний лицар» (2008), «Початок» (2010 р.). «Інтерстеллар» також вийшов шедевральним фільмом.

Крістофер Нолан зібрав біля себе команду професіоналів. Нам демонструють чудову операторську роботу Хойте ван Хойтема. Дивовижну музику чуємо від неперевершеного Ханса Циммера. Візуальні ефекти від Пола Франкліна не дають відірватися від екрана. Вражає акторська гра Метью Макконахі, Маккензі Фой, Ен Хетвей. Крім того, Крістофер Нолан Постійно радився з науковим консультантом Кіпом Торном. Всі ці елементи створюють цілісний твір мистецтва.

Головний герой – астронавт Купер змушений покинути власну маленьку дочку Мерф, щоб врятувати Землю. На нашій планеті погіршується клімат, не вистачає природних запасів, існує реальна загроза загибелі людства. Науковці, відкрили біля Сатурна «кротової нору», через неї вони хочуть перемістити космонавтів в іншу зоряну систему. Там є планети, на, яких можливе життя. Трагічність ситуації підкреслюється тим, що зв’язок з Землею дуже поганий. Повідомлення, які надходять астронавтам замають рік і більше.

Крістофер Нолан демонструє дивовижні пейзажі на невідомих планетах. Ми бачимо гігантські океани, кілометрові хвилі. Перед нами височіють гори, які виявляються замерзлими хмарами. Показує режисер в усій красі чорні діри, кротові нори. Види космосу вражають уяву глядача. Ви занурюєтесь, відчуваєте, наче самі у невагомості, насолоджуючись красою Всесвіту за межами Сонячної системи.

Інтерстеллар показує прагнення людини пізнавати нове. Астронавти не тільки проявляють цікавість, вони намагаються допомогти вижити нашій цивілізації. Особливими моментами наповнені відеоповідомлення, які доходять до Купера. Тут Крістофер Нолан зможе розчулити самого жорстокосердного глядача. Фільм не є «жіночим кіно», але він примусить вас плакати. Неможливо байдуже поставитися до розлуки з рідним, коли проходять роки, а різниця в часі аж надто відчуваються. В космічній подорожі проходять дні, тижні, а на Землі – десятки років.

«Інтерстеллар» – це справжній твір мистецтва. Крістофер Нолан демонструє, що він є одним з кращих режисерів сучасності. Кіно сміливо закликає досліджувати космос. Летіти далі від планети Земля і пізнавати невідомі світи. Фільм демонструє не тільки прагнення пізнання, але й самопожертву. Незважаючи на час і простір, Крістофер Нолан звеличує Любов, яка рухає Сонце і світила. «Інтерстеллар» мало рекламували, але це не заважає йому бути одним з кращих в кінематографі творів про безкрайній Космос і мікрокосмос (людину).

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.