Фільм «Зроблено в Америці» (American Made) 2017

«Зроблено в Америці» (American Made) – це пригодницький фільм по мотивах життя контрабандиста та інформатора Баррі Сіла. Зняв його американський режисер Даг Лайман. Головну роль зіграв завжди усміхнений Том Круз. Він показується оптимістом, який заробляє гроші, отримує адреналін і майстерно виконує свою справу.

За сюжетом цікаво спостерігати. Біографічна історія перетворюється в авантюрну комедію. Вміла робота оператора Сезара Чарлоне додає кіно реалістичності. Справжній Баррі Сіл був інформатором лише Управління боротьби з наркотиками. В фільмі Дага Лаймана він співпрацює ще й з ЦРУ. Нам демонструють пригоди колишнього пілота, який займається різними дорученнями: переправляє наркотики, фотографує території для США, передає зброю повстанцям.

Фільм, незважаючи на жадність Баррі Сіла нагадує нам не зіпсованого бізнесмена, як у кіно «Вовк з Уолл-Стріт» Мартіна Скорсезе, а скоріше комедію «Піймай мене, якщо зможеш» Стівена Спілберга. Непогано зіграли: Сара Райт, Дональд Гліссон, Мауріцио Мейя, Алехандро Едда. Том Круз в проекті Дага Лаймана дружить з усіма, його вважають своїм хлопцем наркобарон Пабло Ескобар, ЦРУ, УБН, корумповані генерали та інші.

Всі свої дії Баррі Сіл робив з вигоди, хоч і намагався дбати про сім’ю. Режисер називає історію свого героя «привабливою вигадкою» «Зроблено в Америці» не серйозне кіно, але серйозне. Фільм не комедійний, хоч комічного в ньому достатньо. Головний персонаж постійно підкреслює, як добре, що він народився в Америці. Режисер робить Баррі вдалим авантюристом, ключовою фігурою політики США, який не втрачає оптимізм до останнього моменту життя.

Даг Лайман не мав мети навчити чогось глядача. Він не критикує діяльність головного героя. Режисер просто зняв легке кіно про цікавого персонажа. Захопливий сюжет не змусить вас нудьгувати. Завдяки усміхненому Тому Крузу, ми  сприймаємо фільм «Зроблено в Америці», як захопливу пригоду успішного авантюриста з безкінечним оптимізмом, іронічним ставленням до життя.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.