Фільм «Від заходу до світанку» (From Dusk Till Dawn) 1996

«Від заходу до світанку» (From Dusk Till Dawn) – це унікальний фільм режисера Роберта Родрігеса про братів злочинців, їхніх супутників і вампірський бар. Кіно вийшло в 1996 році. Воно є сумішшю  кримінальної драми, комедії, трешу, жахів, екшну. Сценарій написали Квентін Тарантіно і Роберт Курцман. Перший відповідав за цікавих персонажів, діалоги. Другий додав тільки елементи хорору.

Роберт Родрігес зібрав хорошу акторську команду. Тут знімаються: Харві Кейтель, Джордж Клуні, Джульєтт Льюїс. В фільмі лунає оригінальна музика мексиканського рок гурту Tito & Tarantula. Кіно наповнене нецензурною лексикою, яку не можна відокремити від кримінальних об’єднань. «Від заходу до світанку» починається, як кримінальна чорна комедія, з пограбуваннями, втечами і т. д. В другій частині сюжет змінюється в сторону хорору (фільму жаху).

Квентін Тарантіно зіграв одну з основних ролей – Річі Геко, який був братом психопатом Сета Геко, зіграного Джорджем Клуні. Окремо виділяється сцена імпровізаційного, захопливого танцю мексиканської актриси Сальми Хаєк під пісню рок гурту Tito & Tarantula «After dark». Сцени екшну з’являються на початку фільму. Потім злочинці і заручники стають друзями. Друга частина кіно перетворюється в вампірські жахи (не Сутінки), нас чекають ефектні енергійні перестрілки.

«Від заходу до світанку» відзначається неповторними цитатами від майстра діалогів Квентіна Тарантіно. Незначні драматичні елементи зникають в бойових сценах. Остання частина кіно – це перемішування бойовику, трешу, хорору і фрагментарного чорного гумору. Джордж Клуні  в ролі Сета Геко демонструє всю силу своєї брутальності, він остаточно стає крутим героєм, який нищить всіх ворогів (вампірів).

«Від заходу до світанку» не є серйозним фільмом. Воно – унікальне кіно від двох різних сценаристів. Багато жанрів, харизматичних акторів, чудового саундтреку поєднуються в проекті Родрігеса-Тарантіно. Називати це творіння поганим буде помилкою. «Від заходу до світанку» є неповторним, своєрідним втіленням персонажів, візуальності, цитат, ідей на великому екрані. Вся ця мішанина вийшла на диво цікавим фільмом, а не третьосортним трешачком.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.