Фільм «Три білборди під Еббінґом, Міссурі» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

«Три білборди під Еббінґом, Міссурі» (англ. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) – це третій фільм ірландського режисера Мартіна Макдонахи, який вийшов на великий екран в. Всі його роботи – хороші, не стало винятком і це кіно. Твір є серйозним драматичним проектом про непередбачувані обставини, які тяжко вплинули на долю героїв цієї художньої картини. Сюжетна лінія трагічна, проста, вона могла трапитися в будь-якій країні, тому історія персонажів не залишає глядачів байдужими.

Фільм заслуговує на всі премії, які він отримав: чотири Золотих Глобуси, нагороду Венеціанського кінофестивалю за кращий сценарій, гран-прі Гентського (Бельгія) міжнародного кінофестивалю, п’ять премій Британської академії кіно і телевізійних мистецтв( BAFTA), три премії Австралійської академії кінематографу і телебачення (AACTA Awards), має сім номінацій на кінопремію Американської академії кінематографічних мистецтв і наук (Оскар).

Головна героїня Мілдред Хейз орендує три білборди, щоб змусити розворушитися шерифа і поліцію міста Еббінг. Виявляється, сім місяців тому, її дочку зґвалтували і вбили, а винуватців жахливого злочину, так і не було знайдено. Мартін Макдонах не тільки режисер, він, ще й сам виступив сценаристом фільму «Три білборди під Еббінґом, Міссурі». На перший погляд, всі персонажі зображуються неприємними, байдужими громадянами. Ситуація ускладнюється тим, що шериф поліції Еббінга – хворий раком, йому залишилося жити декілька місяців.

Місто налаштовується проти нещасної матері. Життя Мілдред після трагедії зіпсувалося, мабуть це трапилося з кожним, хто б, не дай Бог, опинився в такій ситуації. Відчайдушна жінка, збирається йти до кінця, незважаючи на погрози, протидію зі сторони жителі Еббінга. Режисер демонструє нам персонажів, які можуть змінюватися, він доводить, що люди не є моральними виродками, кожна здатна на дійсно хороший вчинок.

Мартін Макдонах – концентрує увагу на расизмі, алкоголізмі, агресії, насиллі, сімейних конфліктах. Ніхто в фільмі не є моральним взірцем – навіть жертва (дочка) охопленої горем матері. Мілдред озлоблена на весь світ, вона часто проявляє агресію, готова все спалити, знищити але в основі її дій бажання справедливості. Показуючи спочатку своїх героїв огидними, поступово режисер розкриває їхнє приховане співпереживання, милосердя.

«Три білборди під Еббінґом, Міссурі» – розповідає дуже реалістичну історію, з персонажами, яких ми можемо зустріти на нашій чи сусідній вулиці. Блискуче зіграли свої ролі актори, як головного, так і другорядного плану: Френсіс Макдорманд, Вуді Харрельсон, Джон Хоукс і Сем Рокуел. Кіно наповнене психологізмом, окремою лінією проходить життя офіцера Джейсона Діксона – змушеного жити з матір’ю, яка в багато чому сформувала його расизм, стереотипи і по суті зіпсувала життя, зробивше з сина закомплексованого і агресивного громадянина суспільства.

«Три білборди під Еббінґом, Міссурі» показує нещасних героїв, яких поламали життєві обставини. З одного боку людина – агресивна істота, гнів, якої переходить всі межі, але також вона може змінитися, стати кращою. Кожний з персонажів фільму – здатний на самопожертву. Ми спостерігаємо за трансформацією цінностей Джейсона Діка, Мілдеред Хейз, та ін. Незважаючи на трагічність існування жителів Еббінга, режисер розбавляє драму чорним гумором.

В фільмі «Три білборди під Еббінґом, Міссурі» відмінний монтаж, саундтрек, операторська робота. Композитор Картер Беруелл створив прекрасні мелодії. Мартін Макдонах блискуче зняв історію про простих людей, змушених пройти через тяжкі випробовування страждання і здатних змінитися, очиститись. Еббінг показується не сірим містечком, а зеленим, гарним містом. Особливо запам’ятовуються сцени з конями, оленями, які символізують непомітне «прекрасне» в жорстокому світі.

Оператор Бен Девіс демонструє наповнене, глибоке візуальне оформлення, воно, краще бідь-якого 3D показує реалістичність пейзажів міста Еббінг і його жителів, змучених страшною трагедією. Пошук вбивці дочки перетворюється в роуд-муві (кіно про подорож). Герої відчувають катарсис, знаходять в своїй душі ту людяність, яка робить їх людьми. Спостерігаючи за простою історією з трагічними обставинами від Мартіна Макдонахи, ми зможемо оцінити драматизм фільму «Три білборди під Еббінґом, Міссурі», поспівпереживати за долю персонажів, задуматися над своїм життям і зрозуміти, що не все так погано в житті кожної людини.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.