Фільм «Тор» («Thor»)

Фільм «Тор» («Thor») – це оригінальна спроба поєднати комікси Марвел, театральні діалоги і фентезі. Режисер Кеннет Брана раніше знімав драми, екранізації Оскара Уайльда, Вільяма Шекспіра, тому цей проект виглядає розбалансованим. Він не надто поганий, має багато переваг, але не вийшов, як цілісний, масштабний твір. Нас знайомлять з Тором, Одіном, йотунами (льодяними велетнями), Локі та іншими персонажами скандинавської міфології.

Вчинки жителів Асгарду не такі, як в епічних сагах, вони не відходять від рамок коміксів. Найвдалішою є перша частина фільму, коли на великому екрані показують стосунки асгардійців з іншими народами і сімейні конфлікти. Добре зіграв в кіно сер Ентоні Хопкінс, Том Хідлстон. Спецефекти, екшн сцени нормальні, хоч інколи виглядають, як відео з комп’ютерної гри. Шекспірівський пафос в світі з всемогутнім, магічним молотом не робить фільм Кеннета Брани достатньо драматичним.

Головний лиходій – це знову звичайний суперник, який має все знищити, а потім правити на руїнах. Друга частина фільму «Тор» псує те, що непогано показувала перша частина. Гумор специфічний, згідно з стереотипним коміксовим сюжетом, всі військові сили Землі не задіяні, коли планеті загрожує  надзвичайна небезпека. «Марвел» намішує багато елементів в цьому проекті, не доводить їх до завершення.

Операторська робота Харіса Замбарлукоса непогана. Мелодії композитора Патріка Дойла вдало вписуються в це кіно. Кеннет Брана хотів знімати шекспірівську драму в коміксових локаціях, але продюсери думали про касу від улюблених супергероїв. «Тор» дійсно вийшов суперечливим проектом. Він мав потенціал, що стати по справжньому епічною історією, але розтрачує власні можливості ближче до фіналу.

Скоро нас чекатимуть «Месники», тому боги Асгарду повинні виглядати органічними в кіновсесвіті «Марвел». Цікавіше спостерігати за персонажами скандинавської міфології, земний світ, виглядає пригніченим, а супергерої лишніми. Поєднання різних сюжетних елементів, окремих світів в цілісній художній картині не виходить. «Тор» Кеннета Брани – це четвертий фільм касової студії, непоганий атракціон з драматичним потенціалом, який знищується, завдяки планам продюсерів.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.