Фільм Спліт (Split) 2016

Фільм «Спліт» є психологічним триллером з елементами жахів, який зняв М. Найт Ш’ямалан в 2016 році. Кіно є хорошою художньою роботою від автора шедеврального «Шостого відчуття», про людину, в голові, якої існує 23 особистості. Присутні в фільмографії режисера відверті провали: «Повелитель стихій», «Після нашої ери». «Спліт» показує, що М. Найт Ш’ямалан, ще може знімати хороші проекти.

Кіно зняте за мотивами книги про психічнохворого чоловіка «Таємнича історія Біллі Міллігана» Дена Кіза. Сценарій написаний сам режисер, він різко відрізняється від роману на схожу тематику. Нам демонструють історію викрадення школярок психопатом з розщепленою психікою. Фільм наповнений тривожною музикою, моторошними діалогами, атмосферою тривоги і відчаю. Головну рольм відмінно відіграє Джеймс Макевой, який демонструє нам різні особистості в одному тілі.

Крім звичайних постатей, маніяк приховує в собі постать монстра «Звіра». Він не тільки є вбивцею, але й канібалом, з майже ніцшеанським світоглядом і тваринячими інстинктами. Паралельно, нам показують проблеми дитячого насилля, зґвалтування, воно й  приводить до трансформації психіки. За жертв психопата, ми щиро переживаємо. Нам не байдуже, що станеться з викраденими школярками. Деякі моменти в фільмі показані особливо емоційно, з чудовою драматичною грою.

Джеймс Макевой демонструє відмінність кожної особистості: голос, тембр, міміку, ходу. Прекрасно показує страх смерті, тортур. Бажання вижити юна актриса Анна Тейлор-Джордж. Кіно має свої мінуси: невелике провисання, деякі сюжетні недоробки, сцена після титрів. Головний недолік, що самостійний «Спліт» М. Найт Ш’ямалан задумав, як сіквел (продовження) свого фільму «Невразливий» з Брюсом Віллісом і Сем’юелом Джексоном. Невтомний режисер планує зробити третю, нікому непотрібну частину «Скло».

Чудова акторська гра, психологічний триллер, жахливі елементи, хороша операторська робота, все це дозволяє бути фільму «Спліт» незалежною окремою художньою картиною, але режисерові хочеться грошей. Сучасним захопленням франшизами вражені багато творців кіно. Не оминула ця трагічна доля і М. Найта Ш’ямалана.

В останніх хвилинах, фільм потрохи йде не в ту сторону. Пафос, емоційність, драматизм присутні, тільки псують враження лишні сюжетні повороти. Не враховуючи перерахованих недоліків, можна назвати  «Спліт» одним з кращих фільмів про психопатів і маніяків. Розщеплення особистості показується моторошно, а «Звір» вселяє як непідробний жах перед персонажем, так і захоплення його акторським втіленням на екрані.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.