Фільм «Природжені вбивці» (Natural Born Killers) 1994

 

«Природжені вбивці» (Natural Born Killers)це фільм Олівера Стоуна про закоханих серійних вбивць, який вийшов на великі екрани в 1994 році. Сценарій до нього написав Квентіно Тарантіно, але режисер цілком переробив його. Пара злочинців мала реальних прототипів Чарлі Старквезера і Керіл Ен Ф’югейт. Головні герої Мікі та Меллорі схожі на злочинну парочку Боні та Клайда, тільки перші в фільмі показані  не романтичними авантюристами, а справжніми садистами.

«Природжені вбивці» зображують насилля в суспільстві, сім’ї, новинах. Олівер Стоун аналізує ЗМІ, які підвищують собі рейтинги, транслюючи насильницькі кримінальні події. Агресію серійних вбивць в кіно пояснюється по-різному. Одні люди вважають маніяків виродками цивілізації, інші переконані, що їхня поведінка сформувалася в наслідок сімейного знущання. Після виходу кіно на великі екрани деякі неадекватні глядачі вчиняли злочини надихаючись вчинками головних персонажів.

В фільмі хороша операторська робота Роберта Річардсона, цікавий саундтрек, монтаж. Історія Мікі й Меллорі, яких зіграли Вуді Харрельсон і Джульєт Льюїс розповідається досить захопливо. Вдало втілили своїх персонажів молодий Роберт Дауні-молодший, Томмі Лі Джонс, Том Сейзмор. Фільм отримав три призи Венеціанського кінофестивалю, номінацію на премію Золотий Глобус, премію кнала MTV.

«Природжені вбивці» можна назвати хорошим кримінальним кіно. Олівер Стоун показує насилля в багатьох аспектах, але він не виправдовує злочини. Сцени садизму демонструються реалістично, але з присутнім певним відчуттям відрази. Після перегляду фільму, закохані серійні вбивці не викликають в глядачів симпатії, задоволення, захоплення. Тільки неадекватні особи могли побачити в «Природжених вбивцях» маніфест насилля, заклик до здійснення вбивств.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.