Фільм «Природжені вбивці» (Natural Born Killers) 1994

Фільм «Природжені вбивці» (Natural Born Killers) 1994

 

«Природжені вбивці» (Natural Born Killers)це фільм Олівера Стоуна про закоханих серійних вбивць, який вийшов на великі екрани в 1994 році. Сценарій до нього написав Квентіно Тарантіно, але режисер цілком переробив його. Пара злочинців мала реальних прототипів Чарлі Старквезера і Керіл Ен Ф’югейт. Головні герої Мікі та Меллорі схожі на злочинну парочку Боні та Клайда, тільки перші в фільмі показані  не романтичними авантюристами, а справжніми садистами.

«Природжені вбивці» зображують насилля в суспільстві, сім’ї, новинах. Олівер Стоун аналізує ЗМІ, які підвищують собі рейтинги, транслюючи насильницькі кримінальні події. Агресію серійних вбивць в кіно пояснюється по-різному. Одні люди вважають маніяків виродками цивілізації, інші переконані, що їхня поведінка сформувалася в наслідок сімейного знущання. Після виходу кіно на великі екрани деякі неадекватні глядачі вчиняли злочини надихаючись вчинками головних персонажів.

В фільмі хороша операторська робота Роберта Річардсона, цікавий саундтрек, монтаж. Історія Мікі й Меллорі, яких зіграли Вуді Харрельсон і Джульєт Льюїс розповідається досить захопливо. Вдало втілили своїх персонажів молодий Роберт Дауні-молодший, Томмі Лі Джонс, Том Сейзмор. Фільм отримав три призи Венеціанського кінофестивалю, номінацію на премію Золотий Глобус, премію кнала MTV.

«Природжені вбивці» можна назвати хорошим кримінальним кіно. Олівер Стоун показує насилля в багатьох аспектах, але він не виправдовує злочини. Сцени садизму демонструються реалістично, але з присутнім певним відчуттям відрази. Після перегляду фільму, закохані серійні вбивці не викликають в глядачів симпатії, задоволення, захоплення. Тільки неадекватні особи могли побачити в «Природжених вбивцях» маніфест насилля, заклик до здійснення вбивств.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.