Фільм «Мулен Руж» (Moulin Rouge) 2001

Фільм «Мулен Руж» (Moulin Rouge) (2001) – це відродження жанру мюзикл від австралійського режисера театру і кіно База Лурмана. Кіно дуже красиве, воно наповнене яскравими костюмами, кольорами, чудовими голосами, піснями.  Актори вдало справилися з своїми ролями. «Мулен Руж» не кожному глядачу сподобається. Режисер раніше ставив оперу Пуччіні «Богема». В своєму жанрі фільм цікавий, чарівний, трішки наївний і надихаючий.

Сюжетна основа дуже проста. Нам розповідають історію про закоханих і їх божевільні вчинки. Кіно можна назвати «Ромео і Джульєта в новому світі», але твір База Лурмана досить самобутній. Закадровий голос повідомляє епізод з свого життя, який трапився в Парижі 1899 року. Далі ми дізнаємося, що автор є поетом, він – головний  герой фільму «Мулен Руж», якого грає  Еван Макгрегор. Він знайомиться з куртизанкою одразу закохується в неї.

Головну жіночу роль виконує Ніколь Кідман. Крістіан і Сатін по закону жанру закохуються один в одного. Вони наповнюють свої почуття піснями, танцями, музикою. В кіно незвичний саундтрек, на чекають кавер версії хітів: «Material Girl» Мадонни, «Smells Like Teen Spirit» Nirvana, «The Show Must Go On» Queen та ін. Закохані занурюються в світ богеми, дружать з відомим художником Анрі Тулуз-Лотреком, беруть участь в різних видовищах.

Ніколь Кідман і Еван Макгрегор блискуче втілили своїх персонажів, самі виконали багато музичних композицій. «Мулен Руж» намагається показати елементи реалістичності, але насправді Баз Лурман створив кіно, яке більше схоже на театральну драму. Фільм не псує свою історію хепі ендом. Куртизанка Сатін хворіє туберкульозом, поет Крістіан – наївний юнак «без гроша в кишені». Звісно фінал буде трагічним, як і «Ромео і Джульєта» Вільяма Шекспіра.

Крім Ніколь Кідман і Евана Макгрегора блискуче зіграли: Джим Бродбент, Річард Роксбург, Джон Легуізамо, Яцек Коман. Оператор Дональд МакАльпін демонструє чудові кадри, їх  вдало доповнюють спецефекти, які роблять «Мулен Руж» насправді красивим. Метафорична сцена танцю над хмарами згодом цитуватиметься в фільмі «Ла Ла Ленд» 2016 року. Історія Сатін і Крістіана – наївна, романтична і трагічна. Баз Лурман зняв не звичайну мелодрамку. Режисер створив якісний драматичний кінотвір, один з кращих, незвичних і цікавих мюзиклів в кінематографі.

 

 

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.