Фільм «Хоробре серце» (1995)

«Хоробре серце» –  культовий американський історичний фільм про  національного шотландського героя Вільяма Воллеса.  Цей фільм був номінований на 10 премій Оскар, з яких у  5  номінаціях автори фільму отримали золоті статуетки.

Сюжет.

У ХІІІ столітті король Едуард І завоював Шотландію, і почав масові репресії проти шотландців: заборонив їм мати зброю, та дотримуватися будь яких своїх національних звичаїв та традицій.

Фільм починається з того, що батько Вільяма Воллеса бореться проти англійської окупації, але зрештою гине, і маленького Вільяма бере під свою опіку його рідний дядько. Після 20 років життя з дядьком Вільям повертається в своє рідне селище, де закохується в Маррон, на якій хоче одружитися.  За  наказом короля Англії будь-який дворянин, який має у своїй власності  землі у Шотландії в яких живуть шотландці має право першої шлюбної ночі. Тому, Вільям таємно одружується з Маррон, але про це дізнається правлячий князь, який вбиває її. Після чого, він з односельчанами робить повстання проти цього князя, якого кінець кінцем вбивають. Потому починається повстання Воллеса.

Повстання відразу підтримали горці та прості жителі шотландських міст та містечок. Натомість шотландські дворяни з осторогою поставилися до повстання Вільяма Воллеса. З однієї сторони, шотландська знать боялася втратити земельні наділи та лояльність короля Англії. З іншої сторони, знатні шотландці через кланову боротьбу не могли обрати короля, який правив би незалежною Шотландією. Врешті, повстання настільки розрослося, що дворяни були змушені до нього приєднатися і навіть надали Вільяму дворянський титул, щоб заручитися його підтримкою. Сам Вільям увійшов в історію

Шотландії як національний герой, який  здобув право шотландцям бути вільними.

Режисерська та акторська робота Мела Гібсона на висоті.

Фільм досить актуальний і показує боротьбу невеликого народу за свою незалежність, гідність та справедливість.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.