Фільм «Фантастичні звірі і де їх шукати» (Fantastic Beasts and Where to Find Them)

Фільм «Фантастичні звірі і де їх шукати» (Fantastic Beasts and Where to Find Them) – це самостійне фентезі від Джоан Роулінг і разом з тим розширення кіновсесвіту «Гаррі Поттера». Автори проекту старалися, видно спробу вгодити і шанувальникам «чарівника в окулярах», і тим, хто незнайомий з минулими екранізаціями. Режисер Девід Єтс зняв цікаве кіно про магів в 1926 році. Події відбуваються в Нью-Йорку. Головні герої борються проти зла, дискримінації захищають невинних живих істот. Це все показується серйозно, з деякою відстороненістю від дитячого фентезі.

Фільм «Фантастичні звірі і де їх шукати» (Fantastic Beasts and Where to Find Them) можна сприймати, як оригінальну історію про світ чаклунства, магічних тварин і боротьбу «темряви зі світлом». Сюжет насичений різними пригодами, сценаристка Джоан Роулінг створила новий, продуманий світ, не показуючи школи для магів, обраних людей, всемогутніх чарівних предметів. Актори додають «казковій художній стрічці для дорослих» – драматизму.

Оскароносний Енді Рейнменд демонструє нам молодого науковця, любителя тварин, доброго чарівника Ньюта Саламандера. В фільмі є комічний Якоб Ковальський (Ден Фоглер), мила блондинка телепат Квіні (Елісон Судол), детектив Тіна Гольдштейн.  Кіно «Фантастичні звірі і де їх шукати» дивує цікавим антагоністом – співробітником відділу магічної безпеки Персівалем Грейвзом, його втілює на екрані ірландський актор Колін Фарел.

Режисер Девід Єтс вдало демонструє комедійні елементи, але не забувається й про трагічні ситуації. Спочатку герої зображуються трішки невпевненими, несміливим персонажами, згодом вони розвиваються і змушені  оборонятися проти тих, хто загрожує їм. Спецефекти, костюми і чудова операторська робота Філіппа Руссело дають можливість зануритися в чарівний світ, навіть без 3D. Кіно  показує темну суспільства: расизм, дискримінацію, ненависть, жадність.

Фільм «Фантастичні звірі і де їх шукати» хороша казка, зачаровує глядача, відводить його в інший світ. Він отримав визнання, як від критиків, так і від глядачів. Його нагородили оскаром в номінації кращі костюми. Ми спостерігаємо за лихими вчинками, винищеннями, всьому цьому протистоїть – гідність, доброта, відчуття справедливості і надія на хороше завершення. Джоан Роулінг подарувала світові цікаве кіно в своєму жанрі. Засмучує, що цей проект є першою частиною франшизи, а продюсери можуть зіпсувати чарівність, незвичність світу магії, перетворити її в штампування, конвеєр і баблодойку.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

  1. Andrey

    Хороше кіно із Всесвіту Гарі Потера, але набагато слабше класичної франшизи віж Джоан Роллінг

    Відповіcти
  2. Інна

    Прикольне кіно але Гаррі Потер набагато краще.

    Відповіcти