Елліотт Ервітт

Елліотт Ервітт — французько-американський фотограф-документаліст, який відомий своїми жартівливими та іронічними зображеннями, що висвітлюють абсурдність повсякденності. Чи то зображення чихуахуа, який менший за ноги свого господаря, чи молодої пари, що стоїть серед рядів зморщених трупів, які здаються більш живими, Ервітт нагадує нам про тонку межу між звичайним і фантастичним, реальним і сюрреалістичним.

Народившись в Парижі у 1928 році, Елліотт Ервітт провів свої ранні роки в Мілані, а в 11 років разом з родиною переїхав до Лос-Анджелеса. У 1948 році він познайомився з Едвардом Штайхеном, Робертом Капою та Роєм Страйкером в Нью-Йорку, які стали його вагомими наставниками. Після військової служби у Сполучених Штатах та роботи фотографом для різних видань, він приєднався до Magnum Photos у 1953 році. Протягом понад півстоліття він створив значні фотожурналістичні есе, працював як рекламний фотограф і продюсер кінофільмів. Ервітт продовжує активно виставлятися, а його книжкові публікації, принаймні п’ять з яких присвячені його улюбленій темі — собакам.

У 2002 році Елліотт Ервітт був удостоєний Столітньою медаллю Королівського фотографічного товариства, а в 2011 році він отримав нагороду Infinity Award Міжнародного центру фотографії за життєві досягнення. Про свою роботу він висловився так: «Це реакція на те, що ви бачите, сподіваємося, без упередження. Ви можете знайти фотографії будь-де. Це просто питання помічати речі та організовувати їх. Ви просто повинні дбати про те, що вас оточує, і піклуватися про людяність і комедію життя».

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.