В німецькій столиці протестанти, мусульмани та іудеї молитимуться під одним дахом

У берлінському районі Шпреєнзель, що серед місцевих жителів прозваний «серцем» міста побудують унікальну екуменічну культову споруду для поклоніння з метою уникнення гострих суперечок довкола культурної і релігійної за ангажованості. Подолати усі релігійні стереотипи і поставити усі крапки над «і» в даній ситуації спробують представники трьох найкрупніших релігійних спільнот міста – євангелічно-лютеранської церкви, мусульманської громади та представники іудаїзму.

Проект, який містить назву «House of One Berlin» (укр. «Берлінський будинок єдиного») стане каталізатором на периферії конструктивного діалогу полікультурного Берліну, що презентує строкату поліконфесійну палітру. Як зазначають організатори даного проекту з посиланням на офіційну сторінку соціальної мережі «Facebook», основна мета екуменічної культової споруди – комунікативний обмін концептуальними ідеями між представниками різних релігійних спрямувань. Більше того, до діалогу ласкаво запрошуються і атеїстичні лідери. За словами бургомістра Берліну Міхаеля Мюллера, така тенденція є конче необхідною зважаючи на сучасні демократичні традиції. Інтеграція національних та релігійних меншин в сучасне німецьке середовище – одне з ключових завдань, що започаткував попередник Мюллера, однопартієць в СДПН Клаус Воверайт.

Специфіка архітектури споруди враховуватиме віросповідні основи презентованих релігійних систем. Не зважаючи на факт спільного перебування під одним дахом, місце для намазу та синагога будуть звернуті до сходу. Організатори запевняють, що для остаточного зведення храму включаючи внутрішні косметичні роботи достатньо  12 мільйонів євро. Наразі 3,4 мільйони профінансовано з федеральних та регіональних джерел управління; ще близько 8 мільйонів євро отримано від меценатів та волонтерів, а також усіх небайдужих до вищезгаданої проблеми.

Презентуватимуть духовні осередки в новому храмі Бригітта Копель, вікарій євангелічної церкви, Андреас Нахама, провідник іудейської громади, а також берлінський мусульманський імам Осман Йорс. Організатори проекту переконують, що остаточний початок будівельних робіт розпочнеться у 2019 і завершиться через два роки, – повідомляє офіційний акаунт «House of One Berlin» у Facebook.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.