Фільм Чорна пантера (Black Panther) 2018

«Чорна Пантера» – це фільм від «Марвел» про героя афроамериканця з вигаданої країни Ваканда, який отримує надприродню силу від напою з спеціальної, особливої трави. Кіно вийшло на великі екрани в 2018 році. Воно наповнене фемінізмом, боротьбою за свої права чорношкірого населення. Чорна пантера розповідає про африканські звичаї, спосіб життя, відтворюючи автентичність народів Африки. В усьому іншому, фільм є ще одним непоганим розважальним атракціоном від студії «Марвел».

«Чорну Пантеру» зняв американський режисер Раян Куглер. До цього кіно він поставив два фільми. Перший з них – це «Станція Фрутфейл», в ньому розповідається життя Оскара Гранта, який був застрелений по невідомій причині поліцейським. Друге кіно – «Крід», воно є продовження франшизи «Рокі». «Чорна Пантера» виглядає самостійним проектом, хоч деякі герої цього проекту невіддільні від кіновсесвіту «Марвел».

Раян Куглер показує нам життя монархічної Ваканди, гарної країни, з майже необмеженим запасом найміцнішого вигаданого металу «вібраніум». Країна виглядає розквітаючою державою, де різноманітні племена поєднують африканський побут, віру в багатьох богів з футуристичними технологіями, науковими розробками. Ваканда приголомшує своєю візуальною наповненістю, тут є природні пейзажі Африки, антигравітаційний транспорт, фантастична хірургія та ін. Режисер був співсценарситом Джо Роберта Коула, звісно всі вони опиралися на комікси про Чорну Пантеру.

Незважаючи на самостійність, такі проекти «Марвел»: «Тор: Рагнарьок», а особливо «Вартові Галактики», «Вартові Галактики 2» є більш незалежними за фільм Раяна Кугла.  Кіно наповнене сучасною популярною музикою: хіп хопом, репом, RsB. Звучать пісні «SZA», гурту «The Weekend», Кедріка Ламара. Чорна пантера містить в собі непопогано, а в деяких кадрах добре поставлені бої, автоперегони, вибухи. Ми, побачимо хороша операторську роботу від  Рейчел Моррісон.

Фільм намагається додати драми. Це йому не зовсім вдається. Головні антагоністи: Ерік Кілмонгер і Уліс Кло, прекрасно втілені Майклом Б. Джорданом, Ендрю Серкісом. Виділяється гра Фореста Вітакера, Люпіти Ніонго, Данаї Гуріри. Сюжет простий, в стилі Марвел. Добрий герой бореться проти злодіїв, виграє, програє і виграє. Нічого нового, крім елементів громадянської війни, перевороту в фільмі немає. Схожу історію, ми бачили в більшості фільмів Марвел. Головний лиходій, хоч і показаний мстивим, ображеним, але детально прописується сценаристами.

«Чорна Пантера» намагається бути фільмом про права чорношкірого населення, роздумувати про революцію, новаторстово, яке буде змінювати старі традиції. Інколи, дійсно присутня хороша драматична гра, але вона приглушується всеохоплюючим Марвел. Ми, могли отримати серйозний проект, на рівні першої «Залізної людини», авторське бачення режисером коміксового світу, яке продемонстрував Крістофер Нолан, Метью Вон, Джеймс Менголд в «Логані». На ділі маємо ще один розважальний атракціон про супергероя, тільки приправленого расовою дискримінацією і фемінізмом.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.