Чай як мистецтво

Повернувшись до середньовічної Японії, чай був настільки популярним у 13 столітті, що почали процвітати спеціалізовані школи, які навчали людей, як пити чай. Переважав зелений чай, який випускався у двох різновидах: з грубим листям, який використовували для чаю після їжі, і чай з дрібним порошком, який призначали для особливих випадків. Люди пили чай у спеціально відведених чайних кімнатах (чашицу) або в садовій чайній. Цей будинок називається сукія, що означає «будинок недосконалих», оскільки спочатку вони були зроблені з дуже простих матеріалів, таких як бамбук, земля та солома, і були мало мебльовані. У них були низькі двері, мабуть, щоб нагадати всім вступникам, що вони рівні та входять у простір, де не повинно бути жодного рангу, незалежно від зовнішнього статусу.

Чайний будиночок може бути встановлений у власному спеціальному саду (роджі) з камінням, вічнозеленими деревами та густим мохом, усе це створено, щоб заспокоїти відвідувача перед початком чайної церемонії. Уже тоді людина, яка п’є чай, переміщується від суєти повсякденного життя до спокійного місця. Перед тим, як увійти, відвідувач проходить повз кам’яний світильник і чашу, в якій можна очистити руки. Усередині невеликого простору хатини є татамі. Господар готує чай за висувною ширмою. Для банок для зберігання чаю, чайників і чашок можна використовувати найтоншу порцеляну або лакований посуд. Чайні банки часто самі по собі ставали предметами декору і тому використовувалися як постійні прикраси в домі.

Завдяки книгам, написаним експертами про те, як поводитись і повною мірою цінувати чай, разом із хвалебними віршами, чаювання перетворилося на форму мистецтва та дуже стилізований ритуал, який став відомий просто як японська чайна церемонія. Чай представлений у багатьох жанрах японського мистецтва, таких як література, театр, живопис і каліграфія.

Альона Дмитрук

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.