Ботанічний сад у Батумі.

Батумі – столиця Аджарії . Це місто безтурботне, вільне і п’янке. Батумі повністю уособлює сучасну Грузію.

Неймовірно красивий і унікальний батумський ботанічний сад зібрав в собі безліч рідкісних рослин. Територія саду становить 110 гектарів, там можна провести цілий день, багато спусків і підйомів, сходинок, є поділ на 21 зону, кожна з яких представлена ​​різноманітною фауною з різних куточків світу. Ботанічний сад був заснований  вченим А. Красновим в 1880 році, який завозив всі рослини з численних експедицій, ставив за мету їх для життя в чорноморському кліматі. Офіційне відкриття саду відбулося 3 листопада 1912 року, з тих пір він щорічно приймає безліч відпочиваючих і гостей Аджарії.

Протяжність саду вражає своїми розмірами і становить близько 2.5 км, він має два входи і знаходиться між Кобулеті і Батумі. При створенні саду відтворені прототипи природних ландшафтів з різних частин світу.

На самому початку саду відкривається дивовижна панорама на пляж Зелений мис. Це таке красиве видовище, що смакуєш,  і думаєш, що ж буде далі. А далі тебе просто накриває  шаленство фарб, чисте повітря і чудові запахи. Вікові дерева з корінням, плетуться по землі, великими дуплами просто вражають своєю красою і граціозністю.

У кожній зоні парку всі експонати мають таблички з назвами, в т.ч. і з російським перекладом. Якщо підходити і читати усі назви вподобаних рослин, то зависнути можна багато годин, тому непогано взяти з собою перекусити, тим більше, що по шляху постійно зустрічаються альтанки і лавки з бамбука, наймиліші фонтанчики, містки, маленькі штучні водойми, в які плавають красиві рибки . Все дуже продумано для відвідувачів, навіть водички джерельної можна попити. Навколо чистота, доглянутість і краса. Ще не завадить взяти з собою купальники і чудово провести час на дикому пляжі.

Клімат тут субтропічний, вологість завжди дуже висока, і її дуже добре відчуваєш, особливо в жаркий день. Найбільш цікавими вважаються Верхній і Нижній парк. Тут відчувається ретельно підібраний дизайн ландшафту і душевний підбір рослин.

Крім красивих дерев, чагарників і квітів зустрічаються цілі пальмові, бамбукові, бананові гаї, плантації цитрусових, розарії. Можна сказати, що тут як сусіди дружно живуть пальми і ялинки, банани і хвойники, бамбук і магнолії.

В саду є своя бджолина пасіка.

Тисячі зростаючих тут квітів дають можливість бджолам зібрати нектар. Кожен відвідувач може придбати на території саду корисний смачний і унікальний мед. За один день тут можна побіжно ознайомитися з усією світовою флорою, а якщо детально, то доведеться сюди повернутися ще хоча б разочок. Це справжній райський куточок, захоче побувати в сонячному Батумі.

Dodik

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.