Бетмен: Початок (Batman Begins). Перша частина трилогії Крістофера Нолана

Бетмен: Початок – перший фільм про героя в чорному костюмі з трилогії Крістофера Нолана. Що можна сказати? По-перше все кіно Нолана зроблене на вищому рівні. Кожна з частин про життя темного лицаря більш, ніж хороша. Кіно розповідає нам про становлення головного героя і робить це майстерно. Актори грають добре, сюжет продуманий, атмосфера похмурого, нуарного міста з  вкоріненою корупцією продемонстрована чудово.

У фільмі не дивлячись на присутність деякої фантастичності дуже мало спецефектів. Костюм супергероя, більше нагадує форму бійця спецназу, ніж гумове трико в коміксах. Навіть транспорт, це швидше військова техніка, ніж гарний гаджет. Не зовсім відмінно виглядає дівчина головного героя і комісар поліції. Майже відсутній сміх, інколи проявляється чорний гумор. Актори: Крістіан Бейл, Майкл Кейн, Морган Фріман, Кілліан Мерфі, Ліам Нісон демонструють хорощу драматичну гру.

Добре поставлені бойові сцени і трюки. Музика Ханса Циммера прекрасно доповнює кіно. Сценарій Крістофера Нолана послідовно показує вчинки персонажів. У фільмі «Бетмен: Початок», гідно виконана операторська робота Воллі Пфістера. Нам демонструють прекрасні кадри Гімалаїв, прихованих печер, мегаполісів. Монтаж в кіно зроблений на совість. Герої першої частини трилогії, осмислюють теми: самотності, відповідальності, страху, самовдосконалення, справедливості, цінностей, моралі, надлюдини.

Насправді картина не сподобається школярам і любителям одного екшна. Коли ви дивитеся першу частину з трилогії Крістофера Нолана, то рідко знаходите спільне з екранізаціями пригод супергероїв. Режисер зробив з Бетмена – Гамлета в бойовому костюмі. Цей трагічний герой бореться з несправедливістю в злочинному Готемі. Він не отримує задоволення від щоденної війни з криміналітетом, а сприймає її як місію. Перед нами – розумне, серйозне, проблематичне кіно про нелегкий шлях людини, який бореться проти несправедливості від одного з кращих режисерів сучасного кінематографу.

 

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.