«Анігіляція» (Annigilation) Кіно, яке не побачите в кінотеатрі.

«Анігіляція» (Annigilation) – це новий (2018 рік) фантастичний фільм британського режисера Алекса Гарленда за однойменним романом Джеффа Вандермеєра. Кіно вийшло тільки в Америці, Канаді, Китаї. Решта країн не зможе переглянути це дивне творіння в кінотеатрах, адже всі права викупила компанія Netflix. Тому можна за деяку оплату переглянути кінострічку на сервісі Netflix. В крайньому разі знайти в інтернеті (всі знають де шукати).

Які причини цієї дивної ситуації? Продюсери зробили висновок, що фільм буде надто «складним» для масової аудиторії. Чи дійсно так? «Анігіляція» за смисловою наповненістю слабша за шедеври «Соляріс» (1972) і «Сталкер» (1980) Андрія Тарковського. Космічна подорож персонажів Алекса Гарленда не така інтелектуальна, як  «Космічна одіссея 2001 року» (1968) Стенлі Кубрика.

«Анігіляція» є цікавим кіно про зустріч землян з інопланетними формами життя. Сюди додається ще й аномальна зона, як в «Сталкері», страх перед невідомим, як в «Чужому» (1979), майже трешові елементи з монстрами. Роздумів в фільмі небагато, вони стосуються переважно смерті, перетворення життя, але складними їх не назвеш. «Анігіляція» одночасно зберігає в собі провисання, нудність і цікавість за тим, що показується на екрані.

Ми не будемо детально переказувати сюжет. При уважному перегляді він легко розуміється. Відмітимо хорошу акторську гру Наталі Портман, операторську роботу Роберта Харді, музичне оформлення. Візуальність «Анігіляції» не вражає уяву, місцями вона нагадує мало бюджетну фантастику, трешаки. Зовсім поганим кіно ніяк не назвеш, але й новаторського в ньому нічого немає.

Фільм вийшов досить середнім. Інколи здається, що інопланетне проникнення на землю,аномалії більше нагадують тріпи наркомана. Навіть образливо, що продюсери таким примітивним вважають інтелектуальний розвиток сучасних глядачів. «Анігіляція» в світі поганих рімейків, франшиз є ковтком свіжого повітря. Деякі люди будуть переконані, що фільм не якісна фантастика, а глюк наркомана. Алекс Гарленд зняв непогане кіно, хоч його мінімалістична художня робота «З Машини» (Ex Machina) набагато краща.

Поділитися з друзями
портал Wake Up Media
Додати коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.