Резонансна подія, що трапилась 27 квітня 2018 року на Корейському півострові стала преамбулою до нового комунікативного формату між антагоністичними корейськими державами, які з часу політичного поділу півострова так і не виходили до діалогу. Лідер КНДР Кім Чен Ин вперше з родинної династії Кімів, що очолюють Трудову партію Кореї, а також усю державно-політичну систему чучхе перейшов лінію демаркації кордонів з Південною Кореєю задля проведення політико-стратегічного саміту з метою можливої денуклеризації півострова.
Зміст робочого саміту визначить в майбутньому можливе економічне співробітництво між країнами, а також курс відносної політичної лібералізації. За інформацією південнокорейських інформаційних ЗМІ, такий формат діалогу став необхідний через зрощення ядерного потенціалу Північної Кореї, яка розглядається світовою спільнотою як загроза миру та безпеки. Стратегію вести діалог у новому підході лідера КНДР відреагували очільники провідних держав світу.
Проблема збереження миру і геополітичної стабільності в контексті Корейського питання не оминуло і Святий Престол. Під час недільної проповіді 30 квітня 2018 року, Папа Римський Франциск зауважив, що братолюбство лишається запорукою примирення і вирішення конфліктів без застосування зброї масового знищення. Демонстративним виявом такого підходу стала Корейська солідарність двох очільників півострова. Світ без ядерної зброї, на думку Римського понтифікату – предмет молитви християн усього світу. І задля досягнення остаточного миротворчого примирення – в молитві Папа Франциск висловив сподівання, що результати саміту обов’язково матимуть конструктивні наслідки, які позначаться початком нормалізованих дипломатичних відносин.
«Молю Господа, щоб надії на майбутнє миру і братерської дружби не були втрачені, і щоб співпраця могла тривати, приносячи плоди добра коханому корейському народу і всьому світу» – зазначив лідер Ватикану, голова Римо-католицької церкви.